Diş üzerinde tekrardan bir dişin çıkıyor olması, özellikle de yaşça küçük olan çocukların karşılaştığı bir durumdur. Bu durum, ebeveynler için büyük bir sorun haline gelmektedir. Sütdişleri henüz dökülmemiş olan çocuklarda, bu gibi dişlerin arkadan çıkması durumu sıklıkla görülebilen durumlardır. Bu rahatsızlık, yoğunluklu olarak dişin arka kısmında yer alan dil tarafında görülür. Bu konum itibari ile anne ve babaların çok fazla panik yaparak endişelenirler. Ancak bu durumun tedavisi, günümüzde çok basit bir şekilde yapılır.

Kanal tedavi fiyatları hakkında bilgi almak için tıklayın.

Diş yapısına bağlı olarak gelişime engel olmayacak şekilde bu dişlerin çekimi yapılabilir. Bununla beraber, yine doktorun alacağı bir karar ile dişin ağız içerisinde belirli bir süre dahilinde kalması da gerçekleşebilir. Bu gibi durumlar, genel olarak hekimin vereceği karara bağlı olarak şekillenmektedir.

Çocukluk zamanlarında var olan süt dişleri, genel olarak alt taraftan gelen yeni dişlerden önce düşmektedir. Bu düşen dişler yerine ise hemen yenileri çıkar. Ancak bu gibi durumların yanında farklı durumların yaşandığı olabilmektedir.

Süt dişlerinin düşmeyerek kaldığı durumlar, genel olarak canlılığını kaybeden dişler sebebi ile görülür. Bu gibi durumlar dahilinde kısa süre içerisinde bir hekime başvurulması gerekir. Detaylı bir muayene sonrasında diş hekimi bir tedavi planı belirleyecek ve ona göre sağlıklı bir şekilde devam edilecektir. Sizler de diş üzerinden bir diş çıkması sebebi ile tedavi süreçlerine bakabilirsiniz.

Ağız ve diş sağlığı polikliniği için tıklayın.