GÜNDEM HABERLERİ Bu haber 1268 kez okundu
7 Haziran 2011, Salı - 18.36

Devlet ona el uzattı

Taraklı ilçesinde evi yanan yaşlı kadına devlet sahip çıktı.

Hacı Murat Mahallesi'ndeki ahşap evi iki ay önce yanarak kullanılamaz hale gelen 85 yaşındaki Fatma Kara'ya Taraklı Kaymakamlığı, Belediye ve Kızılay işbirliğiyle 60 metrekarelik 2 odalı prefabrike konut hediye edildi.
Taraklı Kaymakamı Muhlis Arslan, Taraklı Belediye Meclis Üyesi Nail Çelikkan ve Türk Kızılayı Taraklı Şube Başkanı Alaattin Yılmaz, Kara'yı yeni evinde ziyaret etti. 
Kaymakam Arslan, yangında evini kaybeden Fatma Kara'nın durumuna üzüldüklerini belirterek, ''Evi yandıktan sonra bir yakınına sığınan Kara'ya ev sözü vermiştik. Kaymakamlığımız tarafından prefabrike ev yapılmıştır. Sosyal devlet anlayışı gereği kaymakamlık, belediye ve Türk Kızılayı iş birliğiyle Fatma ninenin mağduriyetini kısa sürede giderdik'' dedi.
Türk Kızılayı Taraklı Şubesi Başkanı Alaattin Yılmaz ise enkaz kaldırma çalışmaları ve gerekli malzemelerin taşınmasını belediyenin üstlendiğini kaydederek, ''Türk Kızılayı tarafından ev ve mutfak eşyası, giyim yardımı yapılarak yetkililerimiz tarafından evin eşyaları yerleştirilmiştir'' diye konuştu.
Yeni evine kavuşan Fatma Kara ise başını sokacak bir evi olduğu için yardım eden kişilere teşekkür etti.

 

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...