YAŞAM HABERLERİ Bu haber 450 kez okundu
27 Kasım 2013, Çarşamba - 08.18

DERSİMİZ KÜLTÜR SANAT

Okullardan gelen talepleri değerlendiren Büyükşehir Belediyesi, öğrenciler ile sergi gezileri ve atölye çalışmaları gerçekleştiriyor.

DERSİMİZ KÜLTÜR SANAT

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, kültür sanat etkinliklerine yönelik ilgiyi artırmak için önemli projeleri hayata geçirmeye devam ediyor, öğrencilere yönelik atölye çalışmaları gerçekleştiriliyor. Yeni proje, Yunus Emre Anadolu Lisesi ve Hacı Zehra Akkoç Kız Anadolu Lisesi öğrencilerinin katılımıyla başladı. Hacı Zehra Akkoç Kız Anadolu Lisesi öğrencileri, ilk olarak Sakarya Sanat Galerisi’nde bulunan İznik ve Osmanlı Sanatları Resim Sergisi’ni inceledi. Sergide bulunan çalışmalar hakkında bilgi alan öğrenciler daha sonra Sakarya Sanat Galerisi’nde bulunan sunum odasında atölye çalışması gerçekleştirdi.
PASTEL VE KURU BOYA
Yunus Emre Anadolu Lisesi öğrencileri ise Ofis Sanat Merkezi’nde bulunan Öğretmenler Günü Resim Sergisi’ni gezdi. Sergide bulunan eserleri büyük bir dikkatle inceleyen öğrenciler, daha sonra pastel ve kuru boyalar eşliğinde gördükleri eserleri resim kağıtlarına aktararak, sanat dolu keyifli dakikalar geçirdi. Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, “İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimize yönelik sergi gezileri ve karşılıklı eğitsel çalışmaları gerçekleştirerek, sanata karşı ilgilerini arttırmayı hedefliyoruz. Okullarımızdan gelen talep doğrultusunda sergi gezileri ve atölye çalışmaları düzenlemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...