YAŞAM HABERLERİ Bu haber 472 kez okundu
22 Kasım 2013, Cuma - 09.24

ÇOCUK DOSTU SAKARYA

Dünya Çocuk Hakları Günü AKM’de kutlandı. Baro Başkanı Hacıeyüpoğlu, “Çocuk Dostu Sakarya” projesi ile Sakarya’nın Türkiye’ye örnek olacağını belirtti. Etkinlik sonunda, Dünya Çocuk Hakları konulu resim yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

ÇOCUK DOSTU SAKARYA

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Valilik, Sakarya Barosu ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkılarıyla, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü AKM’de kutlandı. Programa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun yanı sıra, Vali Yardımcısı Faruk Bekarlar, Sakarya Adalet Komisyonu Başkanvekili Berrin Memiş, Sakarya Barosu Başkanı Recep Hacıeyüpoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, avukatlar, öğretmenler ve çocuklar katıldı.
ŞEHİRLER ÇOCUKLARA UYGUN OLMALI
Programda ilk olarak bir konuşma yapan Sakarya Barosu Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Leyla, kentlerin eğitimden sağlığa, içmesuyundan ulaşıma, tiyatrodan sanat merkezine, adliyeden belediyeye kadar çocuklar için uygun olması gerektiğini ifade ederek, Büyükşehir Belediyesi, Valilik, Baro ve Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokolün imzalandığını belirtti.
PROTOKOL İMZALANDI
Baro Başkanı Recep Hacıeyüpoğlu, “Çocuk Dostu Sakarya” projesi ile Türkiye’deki çocuk dostu çalışmaların öncüsü olmalarını istediklerini belirterek, “Tüm çocukların hakkı olan çocuk dostu kent projelerinin ülkemizde hayata geçirilmesi için Sakarya Barosu olarak öncülük etmek istiyoruz. Bu konuda önümüzdeki günlerde gerçekleştireceğimiz yeni projelere, bu protokole katılan kurumlar ve diğer paydaşların katılımının devamını diliyorum” diye konuştu. Hacıeyüpoğlu’nun konuşmasının ardından SATSO Ticaret Meslek Lisesi öğrencileri tarafından Baba Bana Bir Masal Anlat konulu drama oyun sahnelendi.
TİYATRO OYUNU VE ÖDÜL TÖRENİ
Beğeni ile izlenilen oyunun ardından Baro Başkanı Recep Hacıeyüpoğlu ve Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Leyla Ekmen Epözdemir, öğrencileri tek tek tebrik ederek günün anısına oyunu hazırlayan SATSO Ticaret Meslek Lisesi Edebiyat Öğretmeni Yasemin Hacıeyüpoğlu Akyüz’e çiçek ve plaket takdim etti. Programın devamında ise Çocuk Dostu Sakarya konulu resim yarışmasının ödül töreni düzenlendi. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, dereceye giren öğrencilere hediyelerini takdim etti.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...