EKONOMİ HABERLERİ Bu haber 752 kez okundu
8 Kasım 2014, Cumartesi - 12.27

ÇİFTÇİLER BİLGİLENDİRİLDİ

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın, Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) 2015 başvurularının başlaması nedeniyle Karasu Ziraat Odası Başkanlığı'nca çiftçileri bilgilendirme toplantısı yapıldı.

ÇİFTÇİLER BİLGİLENDİRİLDİ

Toplantıya, Karasu Kaymakamı Şafak Gürçam, Belediye başkanı Mehmet İspiroğlu, Karasu Ziraat Odası Başkanı Fikri Hordoloş, diğer davetli protokol üyeleri ve çiftçiler katıldı. Karasu’da bir lokantada düzenlenen toplantıda konuşan Ziraat Odası Başkanı Fikri Hordoloş,  eğitim programlarını önemsediklerini belirterek, mevsimine ve yerine göre bu tür toplantıların devam edeceğini söyledi.
BEYANLAR KAYDEDİLECEK
Başkan Hordoloş, “Çiftçiler tarafından beyan edilen bilgiler İlçe Müdürlüğümüz tarafından sisteme eksiksiz bir şekilde kaydedilecektir. Çiftçiler tarafından beyan edilen ve ÇKS YE kaydedilen araziler üzerinde oluşacak üretim bilgisi değişikliklerine ilişkin yapılacak güncellemeler için başvuruları 15 Mart 2015 tarihinde başlayacak, 15 Mayıs 2015 tarihinde sona erecektir. Yine bunun gibi mücbir sebeplerden veya doğal afetlerden kaynaklanan üretim bilgisi değişiklikleri ve birinci üretimden sonraki ürün ekim veya dikimlerine ait çiftçi başvuruları da üretim yılı içerisinde yapılabilecektir” dedi.

 

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...