SİYASET HABERLERİ Bu haber 1132 kez okundu
9 Temmuz 2020, Perşembe - 16.52

CHP Heyeti patlama bölgesinde

CHP heyeti, patlama meydana gelen Adapazarı'na gidiyor

CHP Heyeti patlama bölgesinde

CHP Grup Başkanvekili, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, CHP Genel Başkan Yardımcısı, İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı, Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Sakarya’da 3 Temmuz’da patlama gerçekleşen havai fişek fabrikasının ürünlerinin sevkiyatı sırasında yaşanan ikinci patlama için bölgeye gidiyor.
REDDİ HATIRLATTI
Özkoç, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, patlamadan duyduğu üzüntüyü dile getirerek, şehit olan 3 askerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve tüm ülkeye başsağlığı diledi. Engin Özkoç dün gerçekleştirilen genel kurul oturumunda, Sakarya’nın Hendek ilçesindeki Büyük Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası’nda yaşanan patlamanın tüm yönleriyle incelenmesi, ihmallerin ortaya çıkarılması yönünde bir Meclis Araştırma Önergesi verdiğini ve önergenin iktidarın oylarıyla reddedildiğini hatırlattı.
PATLAYICI RİSKİ 
Bu elim olayların önüne geçebilmek için ihmallerin, yanlışların ortaya çıkarılması, sorumluların hesap vermesi gerektiğini vurgulayan Özkoç, Genel Kurul’da özetle şunları söyledi: “Tedbir almalıyız. Kaybettiğimiz bizim canlarımız, onların çolukları, çocukları var, eşleri var, hayatları var. Biraz önce Sayın Sakarya Valisi ve Cumhuriyet Başsavcısı ile görüştük. Patlamanın nedenini sordum. Fabrikadaki patlayıcı maddelerin yarattığı risk nedeniyle 3 gündür, Ankara’dan ve İstanbul’dan gelen patlayıcı uzmanları, Sakarya’nın Taşkısığı Bölgesindeki taş ocaklarında imha çalışması yapıyorlarmış. 
Kamu kuruluşuna ait kamyonlarla taşınıyormuş. Burada son kamyonlardan bir tanesi indirilirken maalesef patlama gerçekleşmiş; 3 askerimiz şehit olmuş, 1’i ağır 9 yaralımız var. CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan ve Yüksek Disiplin Kurulu Başkanımız ile birlikte bölgeye intikal edeceğiz. Meclis’imizin hassasiyetini orada elimizden geldiği kadar göstereceğiz, Sayın İçişleri Bakanıyla beraber oradaki olaylara doğru müdahale edilmesi için gereken katkıyı göstereceğiz.”

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...