EKONOMİ HABERLERİ Bu haber 2163 kez okundu
21 Ocak 2014, Salı - 11.33

CANLI HAYVAN BORSASI YOLDA

STB Başkanı Cevdet Mete, hizmet binası ve elektronik altyapısı tamamlanan Canlı Hayvan Borsacılığı’nın, bu yıl içinde hayata geçirileceğini bildirdi.

CANLI HAYVAN BORSASI YOLDA

Sanayi ve Ticaret eski Bakanı Ali Coşkun ve SATSO Yönetim Kurulu eski Başkanı Erol Öztürk, Sakarya Ticaret Borsası (STB) Yönetim Kurulu’nu ziyaret etti. Ziyarette Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nihat Özdemir hazır bulundu. Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Sakarya Ticaret Borsasının faaliyetleri hakkında eski Bakan Ali Coşkun’a bilgiler verdi.
BİRKAÇ UFAK EKSİK
Cevdet Mete, 2014 yılı içinde STB’nin Sakarya’da Canlı Hayvan Borsacılığını başlatacağını belirterek, “Şu an binamız dahil olmak üzere elektronik altyapımızı tamamladık. Prosedür gereği tamamlanması gereken birkaç ufak eksikliği de en kısa zamanda tamamlayarak, 2014 yılı içinde Canlı Hayvan Borsacılığı hayata geçireceğiz” dedi.
KAYIT DIŞI ÖNLENECEK
Cevdet Mete Canlı Hayvan Borsacılığı için Sakarya’da hayvancılıkta kayıt dışılığın önlenmesi için çok önemli bir proje olduğunu söyledi. Cevdet Mete ayrıca borsa tarafından önümüzdeki dönemlerde hayata geçirilmesi planlanan piyasalarda fiyat istikrarı sağlayacak olan Lisanslı Depoculuk konusunda fizibilite çalışmalarının başlandığını ifade etti.
BORSALARA ÖNEMLİ GÖREV
Ali Coşkun borsaların üretici tüccar için önemli bir kurum olduklarını belirtip, Lisanslı Ülkemizin, gelişmiş ülkeler gibi sağlam ve dinamik bir yapıya kavuşturulabilmesi bakımından üretimden tüketime kadar çağdaş kurumların oluşturulması gerektiğini söyleyerek, borsalara da bu anlamda önemli görevler düştüğünü ifade etti.

 

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...