EKONOMİ HABERLERİ Bu haber 346 kez okundu
26 Aralık 2013, Perşembe - 09.18

BESİCİYE DESTEK İŞE YARADI

Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tunç, “Zamanla yem girdilerini de düşürdüğümüzde halkımıza ucuza et yedireceğiz. Üretimimiz, ilerleyen yıllarda daha da artacak çünkü ciddi yatırımlar var” dedi.

BESİCİYE DESTEK İŞE YARADI

Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Bülent Tunç, et üretiminin artmaya devam edeceğini ve buna paralel olarak da fiyatların düşeceğini söyledi.
BESİCİYE DESTEK
İthalat sürecinin ardından hükümetin çok önemli adımlar attığını anımsatan Tunç, "Besiciye verilen 13 farklı kalemdeki destek sayesinde üretimimiz artıyor. Destek kapsamında verilen para, üreticimizi çok rahatlattı ve daha fazla üretim yapmaya itti. Bu artış, önümüzdeki dönemde inşallah fiyatlara da yansıyacak" diye konuştu.
TÜKETİM ARTTI
Tunç, üretimin yanı sıra tüketimin de arttığını belirterek, "Zaman içinde yem girdilerini de düşürdüğümüzde insanlarımıza da ucuza et yedireceğiz. Üretimimiz, önümüzdeki yıllarda daha da artacak çünkü çok ciddi yatırımlar var. Bu işi yapan kişi sayısı da artıyor. Bu şekilde üretim artışının devamlılığını sağlayacağız" ifadesini kullandı.
MERALAR AÇILDI
Desteklerin şu an çok iyi durumda olduğunu anlatan Tunç, "Üreticimiz ciddi para alıyor. Tek sorunumuz, yem girdileri. Bunu da azalttığımız zaman Türk hayvancılığının önünde hiçbir engel kalmayacak. Bu girdileri azaltabilirsek, üretim daha da artacak ve et fiyatları düşecek. Yem girdisi konusunda adımlar atıldı. Meralar, üreticilerin kullanımına açıldı. Bunun faydasını önümüzdeki yıllarda göreceğiz" dedi.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...