YAŞAM HABERLERİ Bu haber 869 kez okundu
20 Eylül 2019, Cuma - 13.37

Beklenen yağış geldi!

Sakarya'da sağanak yağış etkili oluyor   

Beklenen yağış geldi!

Sakarya'da beklenen sağanak yağış, il genelinde etkili olmaya başladı. Yağışa hazırlıksız yakalanan vatandaşlar zor anlar yaşadı.   

BAZI VATANDAŞLAR HAZIRLIKSIZ YAKALANDI
Marmara Bölgesi’nin doğusunda beklenen sağanak, Sakarya'da etkili oldu. Yapılan uyarıları dikkate alan vatandaşlar, ıslanmamak için şemsiyeleri ile korunmaya çalışırken, hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, ıslanmamak için saçak altlarına sığındı.Şehir merkezinde etkili olan yağmura hazırlıksız yakalanan birçok vatandaş ise ıslanmamak için koşmayı tercih etti.

METEOROLOJİ UYARDI
Sakarya genelinde kuvvetli sağanak yağışın gece saatlerine kadar etkili olması beklenirken, Meteoroloji Genel Müdürlüğü ise Sakarya, Kocaeli ve Düzce için kuvvetli sağanak yağış beklendiğini duyurdu. Vatandaşların yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olması konusunda uyarıların yapıldığı açıklamada, “Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün Sakarya, Kocaeli ve Düzce çevrelerinde yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” ifadelerine yer verildi

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...