DÜNYA HABERLERİ Bu haber 40834 kez okundu
7 Nisan 2013, Pazar - 12.15

BAŞÖRTÜSÜ ZULMÜ ACITIYOR

Sakarya Adalet Girişimi 396. hafta açıklamasında Azerbaycan’daki başörtüsü yasağına karşı çıkan Müslüman âlimlere yönelik siyasi tutuklamalar ve işkenceler protesto edildi

BAŞÖRTÜSÜ ZULMÜ ACITIYOR

TUTUKLAMA VE İŞKENCE
Sakarya Adalet Girişimi Başörtüsü Platformu, 396. hafta basın açıklamasında Azerbaycan’da uygulanan başörtüsü yasağına karşı çıkan ve İslami faaliyetler yürüttükleri için tutuklanan Müslüman âlimlere yapılan işkenceler protesto edildi. SAGİR adına Diriliş Saati Dergisi’nden Muhammed Emin Duman’ın okuduğu açıklamada, “Başörtüsü zulmü, İslam coğrafyasının değişik bölgelerinde Müslümanları fiziki ve manevi olarak acıtmaya devam ediyor. Bugün Azerbaycan’da 200 civarında Müslüman başörtüsü yasağına karşı yapılan eylemlere öncülük etme suçundan zindanlarda” denildi.
NATO’DA İŞİMİZ NE?
Basın açıklamasında kuruluş yıldönümü yaklaşan NATO da protesto edildi ve “Küresel sistemin jandarması olan NATO’nun ümmeti kuşatmayı hedefleyen operasyonları hız kesmiyor. Amerika, İsrail ve batılı müttefiklerinin ortak vurucu gücü konumundaki bu terörist organizasyon başta İslam coğrafyası olmak üzere tüm dünyadaki mazlum halkların iradelerine ipotek koymak adına zulmetmeye, katletmeye ve işgal etmeye devam ediyor. Peki, Türkiye niçin hala NATO üyesidir? Bu zulüm organizasyonunun içinde işimiz ne?” ifadelerine yer verildi.  

Sakarya Halı Yıkama

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...