EKONOMİ HABERLERİ Bu haber 1286 kez okundu
11 Ağustos 2020, Salı - 12.30

Başkandan esnafına teşekkür

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, Koronavirüs (Kovid-19) salgınının başladığı günden itibaren hassasiyet ve özveriyle davranan esnaflara teşekkür etti.

Başkandan esnafına teşekkür

Virüsün ülkemizde yayılmaya başladığı günlerde tedbirleri erken alan bakkal esnafının her türlü takdiri hak ettiğini vurgulayan Başkan Akdardağan, “Ülkemizin dört bir yanında etkisini gösteren koronavirüs salgını hızla yayılmaya devam ediyor. Virüsle mücadelenin en etkili yolu, sağlık bakanlığımızın ve bilim kurulunun uyarılarını dikkate alarak gerekeni yapmaktır. Bilindiği gibi mart ayında ilk vakaların görüldüğü tarihlerde devletimizin tedbirleri açıklanmadan hemen önce bakkal esnaflarımız vaziyet almıştır. İşyerlerini kendi imkanları ölçüsünde tedbir alarak yeniden düzenleyen, hijyene, mesafeye ve toplumsal sağlığa dikkat eden bakkal esnaflarımızın duyarlı davranışları her türlü takdiri hak etmektedir.” Dedi. 
Akdardağan, “Mahallelerimizin simgeleri olan bakkal esnafları, topluma örnek hareket sergilemiş, devletimizin tedbirlerine harfiyen riayet etmiş ve halen bu bilinçle çalışmaktadır.
Sokağa çıkma kısıtlamaların yaşandığı günlerde geliri küçülen bakkalımız derdini unutup, yine milletimizin yanında yer almıştır. Vefa Sosyal Destek Gruplarında gönüllü olarak hizmet veren, vatandaşın ayağına hizmet götüren, başımızın tacı yaşlılarımıza gece gündüz demeden yardıma koşan,  mahalleli mağdur olmasın diye tüm imkanlarını seferber eden, ihtiyaç sahibini yalnız bırakmayarak el uzatan, hassasiyet, gayret ve özveriyle çalışmaya devam eden tüm bakkal esnaflarımıza bir kez can-ı gönülden teşekkür ediyorum.” Dedi.
Başkan Akdardağan, esnafın sorunlarının çözümü ve isteklerinin takipçisi olmaya devam edeceklerini söyledi.

1/1
Ahmet Akdardağan
Ahmet Akdardağan

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...