SİYASET HABERLERİ Bu haber 805 kez okundu
29 Ekim 2020, Perşembe - 11.43

Başkan Kaya'dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Yeniden Refah Partisi Sakarya İl Başkanı Hidayet Kaya Cumhuriyet’in ilan edilmesinin 97’nci Yılı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Kaya'dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Hidayet Kaya; "Türkiye; Her şeyden önce ‘Hz. Ömer Adalet’inin’ tesis edildiği, içinde herkesin güven ve huzur içinde yaşadığı,  mutlu ve müreffeh insanların olduğu, yaşanabilir bir ülke olması nispetinde cumhuriyet gerçek anlamına haiz olacaktır" dedi.

“CUMHURİYET, BÜYÜK FEDAKÂRLIKLARLA KURULDU”
"Bugün 97'inci yıldönümünü kutladığımız Cumhuriyet, aziz milletimizin canları pahasına ortaya koydukları büyük fedakârlıklarla kuruldu. Bugün bizlere düşen en büyük görev yedi düvele karşı ecdadımızın ortaya koyduğu asil duruşu bugün de sürdürmektir.  Geçtiğimiz yüzyılın başında bilhassa İslam Coğrafyası üzerinde kanlı projeler icra eden emperyalist güçler o zaman bu zaman amaçlarından zerre miskal bir şey kaybetmediler Bu güçler günümüzde artan bir iştahla Orta Doğu’yu kan gölüne çevirip daha da bölüp parçalama gayretlerini devam ettirmekte olduklarını maalesef hep birlikte müşahede etmekteyiz. Ecdadımızın tüm bu emperyalist güçlere karşı koyduğu destansı mücadele dün nasıl mazlum ve ezilen milletlere ilham kaynağı olduysa bugün de ortaya koyacağımız siyasi, ekonomik, sanayi ve askeri alanlardaki gelişim tüm sömürülen milletlerin şuurlanmasına vesile olacaktır. Bu minvalde bu şuurlanmaya vesile olacak ülkemiz,  her şeyden önce kendi içinde birlik ve beraberliğini, kardeşliğini korumak zorundadır. Hukuksuzluğun ve adaletsizliğin olmadığı, işsizliğin yaşanmadığı, üreten, ekonomisi güçlü, müreffeh ve yaşanabilir bir ülke olması nispetinde Cumhuriyet gerçek anlamına haiz olacaktır. Bunu başarabildiğimiz ölçüde de hiçbir gücün karşısında boyun eğmeyecek ve zulmün karşısındaki en büyük kale olmayı devam ettireceğiz.”
 
“COŞKU VE HEYECANLA”
“Ay yıldız bayrağımızın gölgesinde coşku ve heyecanla kutladığımız bu anlamlı gün vesilesiyle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bütün istiklal kahramanlarımızı, bu vatan için canını veren aziz şehitlerimizi şükran ve minnetle anıyorum. Onların Milli Mücadele'de ortaya koydukları azim ve cesaret her zaman yolumuzu aydınlatmaya devam edecek, Zulmün karşısında dik durma konusundaki kararlılığımızın en büyük gücü olacaktır. Cumhuriyetimizin 97. yılını idrak ediyor olma vesilesiyle tüm milletimizin bayramın en içten duygularımla kutluyorum.”

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...