EKONOMİ HABERLERİ Bu haber 939 kez okundu
18 Kasım 2014, Salı - 11.29

BAŞARILI OLANLAR ÖDÜLLENDİRİLECEK

SATSO, Kocaeli Sanayi Odası, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, başarılı sanayi kuruluşlarını ödüllendirecek.

BAŞARILI OLANLAR ÖDÜLLENDİRİLECEK

MARMARA
Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonu  hakkında Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) hizmet binasında basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Başkan Kösemusul, “Türkiye’mizin gözbebeği olan bölgede, Marmara Bölgesi’nde yer alıyoruz. Tüm yatırımcıların en çok tercih ettikleri olan bölgemiz gerçekten ülke ekonomimize büyük bir güç katıyor. Başarıya kavuşan projeler sayesinde bölgemiz ve ülkemiz büyümeye ve gelişmeye devam ediyor” dedi.
SEKTÖRLER
Başkan Kösemusul, “Bu organizasyonumuzla, firmalarımızın kendilerini kendi sektörlerinde kıyaslayabilmelerini sağlamayı, sektörlerinde avantaj sağlayan ya da iyileştirme yapmaları gereken konuları tespit ederek rekabet güçlerini arttırmayı amaçlıyor, KOBİ’lerimizin dünya şirketi olmalarının önünü açmayı hedefliyoruz” dedi.
KATEGORİLER
Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ise, “Büyük İşletme ve KOBİ kategorisinde başvuruların olacağı organizasyonda Verimlilik, Yenilikçilik ve Markalaşma, Finansal Sonuçlar, Dış Ticaret, Topluma Katkı, İstihdam ve Çalışanların Geliştirilmesi ile Bilinçlendirilmesi olmak üzere firmalarımız, 7 kriterde değerlendirilecek” dedi.
YENİLİKÇİLİK
Verimliliğin önemine işaret eden Zeytinoğlu, “Yüksek verimlilikle çalışan, yenilikçiliğe ve çalışanların gelişimine önem veren, finansal olarak başarılı iş sonuçları elde eden, Ülkemizin ekonomisine katma değer oluşturan, sürdürülebilir bir gelecek için topluma katkı sağlayan sanayi kuruluşlarımız belirlenerek, ödüllendirilecek” şeklinde konuştu.
BAŞVURULAR
Organizasyonun bu yıl 7’ncisinin düzenlendiğini aktaran Zeytinoğlu, “Organizasyonumuza son Başvuru Tarihi: 28 Kasım 2014 Cuma günü. Ödül Töreni, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Fikri Işık ve TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımı ile Aralık ayında gerçekleştirilecek” diye konuştu.
FİRMALAR
Son olarak konuşan MARKA Genel Sekreteri Fatih Akbulut ise, “Firmalarımız sektörlerinde hangi konumda olduklarını görecekler ve vizyonlarını yenileyecekler. Organizasyona katılarak tanınma ve prestij, ABİGEM ve PwC işbirliği ile düzenlenen geri bildirim raporu ile karşılaştırma yapabilme imkânı elde edecek” dedi.
KATILANLAR
Toplantıya Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Fatih Akbulut, SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ve sanayi odası temsilcileri katıldı.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...