GÜNDEM HABERLERİ Bu haber 1221 kez okundu
30 Eylül 2020, Çarşamba - 15.17

Azerbaycan Türkiye’dir Karabağ Sakarya’dır

VATAN Partisi İl Başkanı Kemal Ağralı, Azerbaycan’ın yanında olduklarını söyledi. Ağralı, “Ermenistan’ın saldırısı aynı zamanda ülkemize karşı düzenlenen tertibin bir parçasıdır. Azerbaycan topraklarını işgali altında tutan Ermenistan savaş kışkırtıcısı o

Azerbaycan Türkiye’dir Karabağ Sakarya’dır

VATAN Partisi İl Başkanı Kemal Ağralı, Azerbaycan’ın yanında olduklarını söyledi. Ağralı, “Ermenistan’ın saldırısı aynı zamanda ülkemize karşı düzenlenen tertibin bir parçasıdır. Azerbaycan topraklarını işgali altında tutan Ermenistan savaş kışkırtıcısı olarak ateşe sürülmektedir. Ermenistan saldırısının ülkemize Doğu Akdeniz’den gelen ABD güdümünde yönlendirilen tertiplerin askeri bir düzleme taşındığı bir dönemde gerçekleşmesi tesadüf değildir” dedi.

TÜRKİYE’YE ÜÇ CEPHESİNDE TERTİP PLANI

Kemal Ağralı, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Türkiye üç cephede mücadele durumuyla karşı karşıya getirilmektedir. Bu gerçekte göstermektedir ki Ermenistan’ın saldırısı ABD, İsrail, Yunanistan, Fransa, Suudi Arabistan cephelerindedir ve bu ülkelerin kışkırtmalarıyla bağlantılıdır. Vatan Partisi’nin Karadeniz-Akdeniz Dostluk ve Barış planı bütüncül bir strateji sunmaktadır. Bu plan, Karabağ işgaline son vereceği gibi bölgesel sorunlara çözüm üretmek adına Türkiye ve Rusya gibi ülkelerin birlikte koyacağı ağırlıkla birlikte emperyalist bloğa karşı ortak bir strateji geliştirerek çözüm üretme noktasında önemli bir plandır. Vatan Partisi olarak bu alçakça saldırıya şiddetle lanetliyoruz. Şehitlerimiz için başsağlığı yaralılar içinde acil şifalar dileriz.”

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...