EKONOMİ HABERLERİ Bu haber 772 kez okundu
9 Haziran 2015, Salı - 05.30

ASGARİ ÜCRET ZOR DEĞİL

Çelik İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Rıfat Kurt, “10 yıl önce dile getirmiştik. Eğer asgari ücretten vergi alınmazsa, işverenler seve seve 200-300 lira katar ve yoksulluk sınırının üzerinde bir ücret ödenir” dedi

ASGARİ ÜCRET ZOR DEĞİL

Asgari ücretin yetersizliği ve emekli maaşlarını yükseltmek konusunda bir destek de Çelik İş Sendikası’ndan geldi. Sakarya Şube Başkanı Rıfat Kurt, çok uzun yıllar önce asgari ücret konusunu gündeme taşıdığını, çözümü için de alternatif sunduğunu dile getirerek “Ekonomik dünyada sadece işverene yüklenmek olmaz. Eğer asgari ücretten devlet vergi almazsa bu yaklaşık 1200 lira gibi bir rakama yükselmiş olur. Çözüm için de arkası rahat gelir” değerlendirmesini yaptı.
GERÇEKTEN ZOR DURUM
Çelik, iktidar olsun, muhalefet olsun bu durum çözüme ulaşırsa Türkiye’deki yaklaşık 9 milyon asgari ücretle çalışanın durumlarının düzeleceğini ve yoksulluk sınırının altında kalmayacaklarını dile getirerek “Eminim ki vergi kalkıp bu miktar 1200 lira civarında olursa işverenler de buna katkı yapıp 200-300 lira arasında vermeyi tercih ederler. Düşünün ki bu 9 milyon insanın yaklaşık 4 milyonu kirada oturuyor. Bu sorun çözüme ulaşmalıdır” ifadesini kullandı. 

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...