GÜNDEM HABERLERİ Bu haber 984 kez okundu
9 Kasım 2019, Cumartesi - 11.03

Arapça Hutbe Krizi!

Serdivan Kampüs Cami'nde Filistinli hoca tarafından hutbenin Arapça okunması cemaatin tepkisine neden oldu. Tepki sosyal medyaya da yansıdı.

Arapça Hutbe Krizi!

CAMİDE GERGİNLİK
Edinilen bilgilere göre bugün Cuma namazını kılmak için Kampüs Cami'ne giden vatandaşlar ile hutbeyi okuyan Filistinli hoca arasından kısa süreli gerginlik yaşandı.

İddialara göre Filistinli hoca yaklaşık 15 dakika boyunca hutbeyi Arapça okudu. Hoca'nın hutbeyi arapça okumasıyla konuşulanları anlamayan cemaat tepki gösterdi.

CEMAAT ALKIŞ
Hoca hutbeyi okuduğu esnada bir vatandaş "Anlamadığımız dilden okuyorsun" deyince cemaatte vatandaşın o tepkisine alkışlarla destek verdi.

Ayrıca vatandaşlar hocaya tepki amaçlı tekbir getirirken, Filistinli hoca tepkilerin ardından hutbeyi bitirdi. Olayın ardından Kampüs Cami'nin imamı cemaatten özür dilerken, Filistinli hocanın misafir olarak geldiğini söyledi.

Öte yandan yaşanan bu olay sosyal medyaya da yansıdı. Bazı vatandaşlar hutbenin Arapça okunmasına, bazıları da camide böyle bir olayın yaşanmasına sosyal medyadan da tepki gösterildi.

Tüm Yorumlar

Bjkm
9 Kasım 2019, Cumartesi - 16.30

Ülkemin cahil insanları ne güzel bi hutbe ki ingilizce arapça türkçe ve diğer dillerdede verilse ne hoş olur küçücük kabupun içinde tıkılı kalmayın cahillik cehaleti getirir

2 4 YANITLA

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...