EKONOMİ HABERLERİ Bu haber 1526 kez okundu
3 Ağustos 2011, Çarşamba - 14.52

APEK'ten faiz müjdesi

SS.Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi (APEK), ortaklarının vadesi geçen borçlarını kolay ödeyebilmeleri için, faiz oranlarını % 50 indirdi.

APEK'ten faiz müjdesi

Vadesi geçen borçlar
APEK Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aya, çiftçi ortaklarının borçlarını ödemelerinde kolaylık sağlamak adına faiz oranlarını düşürdüklerini belirterek, “Kooperatifimiz ortaklarının sattıkları ürünün üretim maliyetini karşılayamaması, genel ekonomik şartlar nedeniyle borçlarını vadelerinde ödeyememeleri sonucunda ortaya çıkan, vadesi geçen alacaklarımızın tahsilini hızlandırmak için böyle bir uygulamaya gittik. Bu tür alacaklara uyguladığımız % 2’lik gecikme faizini, % 1’e çektik” dedi.
Süre 5 ay
APEK Başkanı Ahmet Aya, bu indirimin 31.12.2011 tarihine kadar geçerli olduğunun da altını çizerek, “Faiz indirimi 5 ay ile sınırlı. Bu nedenle borçlu olan çiftçilerimizin, vadesi geçen borçlarını ödemeleri için verilen bu 5 aylık süreyi iyi değerlendirmelerini ve borçlarını ödemelerini bekliyoruz. Bu borçlu çiftçilerimiz adına büyük bir fırsat. Çiftçimiz 2 lira olan borcu yerine 1 lira ödeyecek ” dedi.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...