SPOR HABERLERİ Bu haber 1257 kez okundu
27 Mayıs 2020, Çarşamba - 14.31

Amatörde karar verildi

SON DAKİKA - Koronavirüs tedbirleri kapsamında Mart ayında ertelenen Amatör liglerle ilgili karar belli oldu.

Amatörde karar verildi

Süper Amatör Lig’in tamamlanması kararı çıkarken, 1’nci Amatör ve 2’nci Amatör Küme oynanmayacak

1’NCİ AMATÖRE TESCİL KARARI
Yapılan açıklamada 1’nci ligin tescil edileceğini belirtilirken, son karar Futbol İl Tertip Kuruluna bırakıldı. Açıklamada, “Ankara, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Mersin, Kırklareli, Konya, Muğla, Sakarya ve Samsun illerinin ise 1.Amatör ligleri ve 2.Amatör ligleri devam etmektedir. Müsabakaları çift devreli lig usulüne göre oynatan illerde 1.devre tamamlandı ise lig olduğu gibi tescil edilecek ve lig sıralamasına göre bir üst lige yükselme kararı Futbol İl Tertip Komitesi tarafından verilecektir.” ifadeleri yer aldı.

PLAY OFF OLMAYACAK
Play-off’ların oynatılmayacağı belirtilen kararda, “1.ve 2. amatör liglerde play-off müsabakaları oynatılan illerde play-off lar oynatılmayacak, bir üst lige yükselen ve bir alt lige düşen takımlar hakkında kararı Futbol İl Tertip Komiteleri verecektir. Tertip Komitesi kararları TFF Amatör İşler Müdürlüğü’nün onayından sonra kesinleşecektir. Liglerin bitmesine bir haftası kalan illerimiz olduğu gibi 4-5 haftası kalan illerimizde vardır.” İfadeleri kullanıldı. 

SÜPER TAMAMLANACAK
Süper Amatör Lig’in tamamlanacağı belirtilen kararda, “31 ilimizdeki Süper Amatör ligler TFF’ce onaylanan statülerine uygun olarak tamamlanacaktır. BAL Statüsü gereği bu illerden 2020-2021 BAL Sezonuna direkt veya Baraj Müsabakası oynayarak kontenjanları dahilinde bir veya birden fazla takım çıkacaktır.” denildi. 

TARİH 18 TEMMUZ
Maçların oynanacağı tarihle ilgili de bir açıklama yapıldı. Açıklamada “Büyükler kategorisinde ilin en üst yerel liginin tamamlanabilmesi için oynatılacak müsabakalar bir aksilik veya yeni bir tarih belirlenmesi olmadığı takdirde Bölgesel Amatör Lig'in başlama tarihi olan 18 Temmuz 2020 tarihinde başlatılacak ve BAL müsabaka programının biteceği tarihe uygun bir planlama ile tamamlanacaktır. BAL ve yerel lig takımları arasında oynanması gereken BAL Baraj Müsabakaları BAL grup müsabakalarının tamamlandığı haftadan sonraki 7 gün içinde oynatılacaktır.” ifadeleri yer aldı. 

2’NCİ AMATÖR OYNANMAYACAK
Verilen karara göre Sakarya’da Süper amatör küme tamamlanacakken, 1’nci amatör kümenin son haftası ve Play Off müsabakaları oynanamayacak. Bir üst lige yükselmeyle ilgili son kararı Futbol İl Tertip Kurulu verecek. Olduğu gibi sıralamasıyla tescil edilecek 1’nci amatörle ilgili karar, önümüzdeki hafta içinde açıklanması bekleniyor. Öte yandan ilimizde henüz başlamayan 2’nci amatör küme de bu yıl oynanmayacak.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...