YAŞAM HABERLERİ Bu haber 605 kez okundu
6 Aralık 2013, Cuma - 08.17

ALİFUATPAŞA’DA ‘ÖZEL’ BİR OKUL

Sakarya’da, bu yıl eğitim öğretime açılan Geyve Özel Eğitim Anaokulu her şeyiyle çok özel bir okul olarak dikkati çekiyor.

ALİFUATPAŞA’DA ‘ÖZEL’ BİR OKUL

Sakarya’da, bu yıl eğitim öğretime açılan Geyve Özel Eğitim Anaokulu her şeyiyle çok özel bir okul olarak dikkati çekiyor. Ülke genelinde toplam 9 özel eğitim anaokulundan 3’ünün bulunduğu Sakarya ilinin özel eğitimdeki bu başarısı, özel eğitimli çocukları olan aileler tarafından büyük takdir topluyor.
SAKARYA ÖNDE
Alifuatpaşa beldesindeki Geyve Özel Eğitim Anaokulu’nda Geyve ilçesinden 13, Pamukova’dan 7 öğrenci tam bir aile ortamı içinde uzman ellerde sevgiyle eğitim görüyorlar. 2013-2014 eğitim yılı başında çok özel çocukların hizmetine sunulan Geyve Özel Eğitim Anaokulu, Sakarya Valiliği’nin öncülüğünde yapılan bir çalışmayla, Alifuatpaşa’da kullanılmayan sağlık ocağı binasının restore edilmesiyle eğitime kazandırıldı.
EĞİTİM
37-66 ay arasındaki özel eğitim ihtiyacı olan çocukların eğitim gördüğü anaokulunda, alanı psikolojik danışmanlık olan okul müdürü, 4 okul öncesi öğretmeni ve 1 zihinsel engelliler sınıf öğretmeninin rehberliğinde; görme, işitme, zihinsel, otizm, konuşma ve bedensel yetersizlik gibi alanlarda Tıbbi ve Eğitsel Tanılama yapılmış çocuklar eğitim görüyor.
ÜCRETSİZ SERVİS
6 grup eğitimi, 2 bireysel eğitim sınıfı olan 2 katlı bu özel okulda, engelli çocuklar için asansör de bulunuyor. Geyve Özel Eğitim Anaokulu’nda eğitim gören öğrencilerin ve ailelerinin okula ulaşımları, milli eğitim tarafından kiralanan servis araçlarıyla ücretsiz olarak sağlanıyor.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...