YAŞAM HABERLERİ Bu haber 565 kez okundu
14 Kasım 2013, Perşembe - 10.55

ALİ DİLMEN’DE MİSAFİR VAR

Comenius projesi kapsamında Ali Dilmen Anadolu Lisesi’nin misafiri olan, Almanya, Finlandiya, Polonya ve İsveçli lise öğrencileri ve öğretmenleri Sakarya’ya geldi.

ALİ DİLMEN’DE MİSAFİR VAR

Önceki gün 31 öğrenci, 29 öğretmen ve yönetici olarak 60 kişilik grup İstanbul Atatürk hava limanında Ali Dilmen Anadolu Lisesi öğretmenleri tarafından karşılandı. Yabancı misafirlerin Sakarya’ya gelişi nedeni ile Ali Dilmen Anadolu Lisesinde “Hoş geldiniz” programı yapıldı. Okul Müdürü M. Hayri Çetinkaya, Koordinatör öğretmen Sibel Özbağ, okul öğretmenleri ve organizasyonda görevli öğrenciler misafirlere çeşitli yiyecekler ikram ettiler.
SUNUM YAPILDI
Misafir ekip, ülkelerini tanıtan sunumlar yaptıktan sonra öğretmen ve yöneticiler otele, öğrenciler ise kendilerini misafir edecek ailelerin evlerine gitti. Comenius Projesi uyarınca yapılan programa göre yabancı misafirler için çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Programa göre ilk gün Kaynarca As Piliç Fabrikası, Karasu Acarlar Longozu, Hendek Selman Dede mesire alanı ile Bayraktepe gezildi. Misafir heyete Selman Dede mesire alanında Alabalık ziyafeti verildi.
Ali Dilmen Anadolu Lisesi’nin misafiri olan heyet, 5 gün boyunca kalacakları Sakarya’dan pazar günü ayrılacak.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...