TEKNOLOJİ HABERLERİ Bu haber 3137 kez okundu
20 Şubat 2020, Perşembe - 11.19

Agora’da robotik kodlama atölyesi

Agora Alışveriş Merkezi, aileler ve çocuklar tarafından yoğun ilgi gösterilen robotik atölye çalışmalarına yer vermeye devam ediyor.

Agora’da robotik kodlama atölyesi

Agora Alışveriş Merkezi, daha önce yer verdiği çocukların yoğun ilgi gösterdiği ve aileler tarafından da ilgiyle takip edilen robotik etkinliğini Şubat ayında da gerçekleştirme kararı aldı. Ekonsoft kurumu iş birliği ile gerçekleşecek etkinlikte; Sanal Gerçeklik, U-Bot, Arttırılmış Gerçeklik, Bee Bot, MBot, 3D Tasarım, Bitbit Kodlama, Hologram, Code A-Piller, Çıt Çıt Devreler, Tosbağa ve Makey Makey atölyeleri yer alacak.  

----

Oluşturulan atölyeler ile katılımcı çocukların projelerde ve oyunlarda kendini rahatça ifade edebilmelerini sağlamak, özgüvenlerini ve hayal güçlerini geliştirmek, eleştirel düşünce ve yaratıcılıklarını ön plana çıkartmak hedeflenmektedir.  Alanında uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleşecek etkinliğe 4 yaş ve üzeri çocuklar katılım gösterebilecek. 22-23 Şubat 13.00-18.00 saatleri arasında -1. Kat etkinlik alanında gerçekleştirilecek etkinlik kapsamında kodlama eğitimi alan çocuklar geleceğin robot mühendisleri olma yolunda ilk adımlarını atmış olacaklar. 
Çocukların sanat ve bilim gibi alanlara olan ilgisini artırmak için eğitici ve eğlenceli etkinliklere yer veren Agora Alışveriş Merkezi, tüm minik ziyaretçileri hafta sonu gerçekleşecek Robotik Kodlama etkinliğine davet ediyor.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...