YAŞAM HABERLERİ Bu haber 1213 kez okundu
30 Mayıs 2020, Cumartesi - 10.01

AGORA Avm yeniden açılıyor

Agora Alışveriş Merkezi, normalleşme sürecinde alınan Covid-19 önlemleriyle müşterilerine güvenli alışveriş ortamı sağlayarak kısa bir aradan sonra 1 Haziran’da kapılarını tekrar açıyor. 

AGORA Avm yeniden açılıyor

Güvenli Alışverişin Adresi Agora Alışveriş Merkezi’nde Covid-19 Önlemleri!
Korona Virüs tedbirleri çerçevesinde 20 Mart Cuma günü hizmete ara veren Agora Alışveriş Merkezi, ülkede uygulanan önlemler neticesinde normalleşme sürecinin başlaması ile birlikte 1 Haziran Pazartesi günü ziyaretçilerine kapılarını yeniden açıyor. Agora Alışveriş Merkezi, aldığı üst düzey tedbirler ile ziyaretçilerine güvenli ve rahat alışveriş keyfini yaşatacak. 

Covid-19 kapsamında alınan önlemler;
-AVM giriş-çıkışlarında ve AVM’nin çeşitli bölgelerinde dezenfektan noktaları oluşturuldu.
-Giriş ve çıkışlar kişilerin birbirleriyle temasını engelleyecek şekilde düzenlendi.
-Güvenlik ve temizlik personellerinin görev sırasında yüz koruyucu, maske ve eldiven kullanımı sağlanmaktadır. 
-Girişlerde müşterilere ateş ölçümü yapılmaktadır ve 38 dereceden yüksek ve maskesiz olan kişiler AVM’ ye kabul edilmemektedir.
-Müşteriler anonslar ve görsel uyarılar ile Covid-19 kapsamında AVM’ de uyulması gereken kurallar konusunda bilgilendirilmektedir. Anonslarda sosyal mesafeye uyulması ve grup halinde dolaşılmaması önerilerine de yer veriliyor.
-Yürüyen merdivenlerin bantları, diğer ortak alanların kapı kolları, tırabzanlar, asansör düğmeleri gibi sık dokunulan yüzeylerin sık aralıklarla temizlik ve dezenfeksiyonu sağlanmaktadır.
-AVM giriş ve çıkışlarında sosyal mesafe kurallarına uyulmakta, kişiler sırayla içeri alınmakta ve sırada durulması gereken alanlar aralarında en az bir metre mesafe olacak şekilde yer işaretleri ile belirtilmektedir.
-Sigara içme, dinlenme, oyun alanı, sinema,  mescitler, bebek bakım odaları, bebek arabası, mama sandalyesi, tekerlekli sandalye kullanılmamaktadır.
-Asansörlere kapasitenin üçte biri kişinin binmesine izin verilmekte, asansör içlerinde sosyal mesafeyi korumak amacı ile kişilerin durması gereken alanlar aralarında en az bir metre mesafe olacak şekilde yer işaretleriyle belirlendi. 
-AVM tuvaletlerinde el kurutma makineleri kullanılmamakta, tek kullanımlık kâğıt havlu kullanılmaktadır.
-Havalandırma konusunda ise klima ve hava perdeleri devre dışı bırakılmış olup, etkin şekilde ve dış ortamdan havalandırılmakta, havalandırma sistemlerinin filtrelerinin kontrolleri ve değişimi düzenli olarak yapılmakta, AVM içerisine sürekli temiz hava verilmektedir. 

Sakaryalılara güvenli yaşam ve alışveriş alanı sunan Agora Alışveriş Merkezi, tüm bu önlemler çerçevesinde 1 Haziran’dan itibaren ziyaretçilerini bekliyor. 

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...