EKONOMİ HABERLERİ Bu haber 2267 kez okundu
14 Ocak 2014, Salı - 12.39

AÇIKLAMALI MECLİS

SBB Meclisi’nde Cavit Öztürk kentsel dönüşümde halkın mağdur edilmeyeceğini, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Zafer Poyraz ise Arifiye’de imar planlarına ilişkin fay hattı açıklaması yaptı.

AÇIKLAMALI MECLİS

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun başkanlığında gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen oturumda ilave 6 madde ile toplam 28 maddelik gündem görüşülürken; 1 ve 8. maddeler dahil olmak üzere ilk 9 madde ve 23 ila 24. maddeler komisyondan geldiği şekliyle kabul edildi. 9 ve 17. maddeler arasındaki 9 madde ile 26 ve 28. maddeler İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilirken; 18, 19, 20, 21, 22, 25 ve 27. maddeler ise ittifakla kabul edildi.
VATANDAŞ MAĞDUR EDİLMEYECEK
Meclis’te gündem dışı söz alan MHP Grubu Üyesi Metin Ökten, Ulaşım Master Planı’nın şehir için bir kazanç olduğunu ifade etti. Daha sonra Erenler’de devam eden Kentsel Dönüşüm çalışmaları hakkında meclis üyelerine bilgi vermek üzere kürsüye gelen Erenler Belediyesi Başkanı Cavit Öztürk, vatandaşların mağdur edilmeyeceğini belirterek, bu yönde çalışmaların beklenilenden daha hızlı ilerlediğini dile getirdi.
DENETİM KOMİSYONU ÜYE SEÇİMİ
Açıklamaların ardından Büyükşehir Belediyesi Denetim Komisyonu’na 5 üyenin seçimi gizli oylama usulüyle gerçekleştirildi. Komisyona üye olan isimler ise şu şekilde belirlendi: Yaşariye Döner, Fevzi Kılıç, Süleyman Bektaş, Cahit Çataklar ve Kerim Yüksel.
FAY HATTI AÇIKLAMASI
Büyükşehir Meclisi’nde görüşülen maddeler arasında, Arifiye’deki plan düzenlemesi konusuna da açıklık getirildi. Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Zafer Poyraz, 12. maddenin fay hattı ile ilgili yeni bir düzenleme olarak algılanmaması gerektiğini belirterek açıklama yaptı. Poyraz, “Arifiye 1/5000’lik imar planlarında fay hattı bulunmaktaydı. Bizim planlarımızda da fay hattı doğru bir şekilde işlenmişti. Fay hattının işlenmesinde esas olan zemin etütleri raporundaki ekli planlarında fay hattının yeri yanlış. Aslında planlarda doğru. Biz de bakanlığa yazarak bu raporun ekindeki fay hattı paftalarının doğru işlenmesini istiyoruz. Bakanlıktan gelen raporlarda bizim planlarımızda zaten bir değişiklik olmayacak. Ancak planın yürürlüğü açısında bir eksiklik olmasın diye Bakanlığa yazı göndererek zemin etüt raporlarındaki hatların düzeltilmesini istiyoruz. Bunun haricinde bir değişiklik yok. Herhangi bir yanlış anlama oluşmasın” dedi.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...