YAŞAM HABERLERİ Bu haber 534 kez okundu
7 Kasım 2013, Perşembe - 11.13

ACARLAR’A BİLİMSEL GEZİ

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Çevre Mühendisliği öğrencileri, Sakarya’nın çevre sorunlarını yakından gözlemek ve teorik konuları yerinde görmek amacıyla Acarlar Longozu’na bilimsel amaçlı gezi düzenledi.

ACARLAR’A BİLİMSEL GEZİ

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Çevre Mühendisliği öğrencileri, Sakarya’nın çevre sorunlarını yakından gözlemek ve teorik konuları yerinde görmek amacıyla Acarlar Longozu’na bilimsel amaçlı gezi düzenledi. Gezide ayrıca, Karasu sahili de gezildi.

Türkiye’nin ikinci büyük su basar ormanı olan Acarlar Longozu’nu gezen öğrenciler, burada longozun karşı karşıya olduğu çevre problemlerini yerinde görme imkânını elde etti. Öğrenciler daha sonra geçen yıl kıyı erozyonundan büyük ölçüde etkilenen Karasu sahilinde incelemede bulundu. Öğrenciler ayrıca Sakarya’nın Karadeniz’le buluştuğu Yenimahalle’yi de görme fırsatını elde etti.
GEZİLER ÖNEMLİ
Bilimsel amaçla düzenlenen gezilerin öğrencilerin eğitiminde önemli bir yere sahip olduğunu söyleyen Prof. Dr. Saim Özdemir “Bu tür gezilerle öğrenciler derslerde gördükleri teorik eğitimlerini pekiştirme imkânını elde ediyorlar. Ayrıca bu tür geziler öğrencilerin proje yönetimi ve girişimciliği öğrenmeleri açısından da önem arz ediyor. Zira bu tür geziler öğrencilere yeni projeler geliştirmelerinde ilham kaynağı oluyor” dedi.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...