DÜNYA HABERLERİ Bu haber 2690 kez okundu
11 Kasım 2019, Pazartesi - 00.23

ABD'den Türkiye'ye yaptırım tehditi!

ABD'den S-400 açıklaması: Türkiye S-400'den kurtulmazsa yaptırımlar devreye girer

ABD'den Türkiye'ye yaptırım tehditi!

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert C. O'Brien, Türkiye'nin S-400'lerden vazgeçmemesi halinde Amerikan Kongresi'nin yaptırım kararı almaya hazır olduğunu söyledi. O'Brien, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Washington ziyaretinde ABD Başkanı Trump tarafından da bu konunun dile getirileceğini söyledi.

Amerikan CBC kanalında bir programa konuk olan ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert C. O'Brien, "Türkiye S-400'den kurtulmazsa yaptırımlar olabilir" dedi. CAATSA yaptırımlarının, Kongre'nin her iki kanadında da büyük bir çoğunlukla kabul edileceğini söyledi.

"ERDOĞAN-TRUMP GÖRÜŞMESİNDE GÜNDEME GELECEK"
"Bunu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a açıkça söylemiştik" diyen O'Brien, NATO'da S-400'lere ya da önemli miktarda Rus silahı alımına yer olmadığını belirtti. Konunun Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önümüzdeki hafta gerçekleştireceği Washington ziyaretinde ABD Başkanı Donald Trump tarafından da dile getirileceğini belirtti.

Türkiye ve Rusya, Rus hava savunma sistemi S-400'lerin Türkiye'ye temini konusunda Eylül 2017'de anlaşma imzalamış, ilk S-400 sevkiyatı temmuzda tamamlamıştı.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...