ÜLKÜ OCAKLARINDAN KINAMA


Sakarya Ülkü Ocakları Türk Bayrağını yakma girişiminde bulunan Güney Kıbrıs halkını kınamak için Karaağaçdibi meydanında toplanarak basın açıklaması gerçekleştirdi.

Basın açıklamasında konuşan Ülkü Ocakları Üniversite Başkanı Muhammet Görkem Murat, “Türklüğün ve Türk’e dair her şeyin hem yurt içinde hem de yurt dışında saldırıya uğradığına her gün başka bir olay vasıtasıyla şahit olmaktayız. İnsanların bankaların açılmasını beklediği bir sırada yabancı bir turist cebinden Türk Bayrağı çıkarıp sallayınca çevredekilerin saldırısına uğramıştır. Bayrağı ele geçiren yerli halk onu yakmaya çalışmış, ancak amacına ulaşamamıştır. Bayrağı açan turist ile kalabalığın elinden ancak polis yardımı ile kurtulabilmiştir. Saldırı sırasında Rum Kesimi vatandaşlarının ‘Kıbrıs Rum’dur, Rum kalacak.’ Şeklinde bağırdıkları işitilmiştir” dedi.
Murat, “Saldırganlar sadece bu ülkenin amacına hizmet etmektedir. Bağımsız olmak devletin başındaki kişinin o toprakların insanı olması değildir. Bağımsızlık için kendi başlarına mücadele edemeyen bu kişilerin üzerinde binlerce yılın istiklal yükünü taşıyan bayrağımıza el uzatmalarına Allah izin vermemiştir. Bu aşağılıkça saldırıyı kınıyoruz” diye konuştu.
 

31 Mart 2013 , Pazar
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BAHADIR ÖZÜŞEN RÜZGARI

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara