15 TEMMUZ HAİNLERE KARŞI DESTANSI BİR MÜCADELEDİR


Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle yayımladığı mesajında; Türk Milleti’nin 15 Temmuz 2016 gecesi hain darbecilere karşı destansı bir mücadele verdiğini söyledi

Başkan Alemdar; “Tanklara, tüfeklere, bombalara, üzerlerine sıkılan kurşunlara rağmen milletimiz adeta çıplak elle FETÖ’cü hainlere karşı destansı bir mücadele verdi. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayetli duruşuyla milletimiz yekvücut olarak cennet vatanımızı hedef alan iç ve dış güçlere geçit vermedi.” ifadelerini kullandı.

BİRLİK VE BERABERLİK
Aziz şehitlerin kanlarıyla sulanan vatan topraklarına, tarih boyunca içeriden ve dışarıdan birçok saldırı gerçekleştiğini ama feraset ve cesaretle bu saldırılara asla geçit verilmediğini hatırlatan Başkan Alemdar, FETÖ/PDY ihanet güruhunun saldırısını da yine Türk Milleti’nin göğsündeki imanla birlik ve beraberlik içinde püskürttüğünü ifade etti.

DEMOKRASİ MÜCADELESİ
O gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla, inancını, vatanını, milletini, demokrasiyi ve hukuk devletini savunmak üzere milletin sokaklara çıktığını belirten Alemdar, “Bu millet 15 Temmuz gecesi devletinin yanında yer alarak benzeri görülmemiş bir mücadele örneği sergilemiş; demokrasisine, istiklaline, istikbaline ve tüm mukaddesatına sahip çıkarak bu ülkenin bir karış toprağını dahi başkalarına vermeyeceğini bir kez daha tescillemiştir.” dedi.

MİNNET VE ŞÜKRAN
Başkan Yusuf Alemdar; “Bu vesileyle vatan için gözünü kırpmadan canını veren tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize de minnet ve şükranlarımızla hayırlı uzun ömürler diliyorum. O gece bu ihanete karşı durmuş bütün vatandaşlarımıza, bu kahramanlık destanına ortak oldukları ve ülkelerine sahip çıktıkları için bir kez daha teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

14 Temmuz 2019 , Pazar

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BU HALKIN ÖNÜNE GEÇİLEMEZ

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara