15 TEMMUZ ANILACAK


15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, çeşitli etkinliklerle anılacak. Öte yandan SAÜ Rektörlüğü tarafından 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü dolayısı ile bir dizi anma etkinliği düzenlenecek.

15 Temmuz Pazartesi günü ilk olarak saat 11.00’de Şehit Serdar Gökbayrak’ın Arifiye’de bulunan kabri ve ailesi ziyaret edilecek. Öğle namazı öncesi Yenicami’de mevlid-i şerif okunacak ve hatm-i şerif duası yapılacak. Ardından saat 13.30’te cami avlusunda yemek ikramı yapılacak. Saat 15.00’te Karaman Mahallesi’nde 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanında fidan dikimi gerçekleştirilecek.

GÜN BOYU
Saat 20.00’de Demokrasi Meydanında sahne etkinlikleri yapılacak. İlk olarak SBB mehteran ekibi sahne alacak. Saat 21.00’de İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla açılış yapılacak, Kur’an-ı Kerim okunacak, şehitlerimiz için dua edilecek. 15 Temmuz kısa film gösteriminin ardından selamlara konuşmaları, 15 Temmuz videosu gösterimi ve protokol konuşmaları yapılacak. 15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan gece 00.13’te tüm camilerimizde sela okunacak.

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ
Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörlüğü tarafından 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü dolayısı ile bir dizi anma etkinliği düzenlenecek. FETÖ'nün hain darbe girişiminin üçüncü yılında, demokrasimiz için şehit düşen kahramanları anmak, milli birlik ve demokrasi ruhunu diri tutmak adına Sakarya Üniversitesi’nde anma etkinliği düzenlenecek.
Etkinlik kapsamında gün boyu “15 Temmuz Darbe Girişimi ve Milletin Zaferi”, “Cephe Sakarya; Darbeye Karşı Kol Kola”, “Geceden Şafağa 15 Temmuz” belgesel-film gösterimi düzenlenecek. Sakarya Üniversitesi, öğrencilerinin 15 Temmuz Şehitlerini ve 15 Temmuz ruhunu kavrayışlarını diri tutmayı önemsemektedir. Buna yönelik etkinlikler eğitim-öğretim yılına yayılacak. Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, ‘Yaşayan Kampüs’ projesi kapsamında Esentepe Kampüsünde 15 Temmuz şehitleri için anıt ve anıtsal rota tasarlayacak.

11 Temmuz 2019 , Perşembe

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BU HALKIN ÖNÜNE GEÇİLEMEZ

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara