TÜVASAŞ'TA YETKİ TÜRK ULAŞIM-SEN’İN


Türk Ulaşım-Sen Sakarya Şubesi Başkanı Ali Azem Fındık, Türkiye Vagon Sanayi AŞ (TÜVASAŞ) bünyesinde çalışan memurlar için yetkili sendika olduklarını bildirdi.

Fındık, yaptığı yazılı açıklamada, Resmi Gazete'de yayımlanan düzenlemenin ardından TÜVASAŞ'taki kamu görevlileri adına yetkili sendika olduklarını belirtti. Açıklamada, ayrıştırıcı dil kullanan ve insanları ötekileştiren bir sendika anlayışını reddettiklerini aktaran Fındık, "Amacımız sendikacılık yapmaktır. Memurun refah seviyesinin arttırılması, özlük haklarının iyileştirilerek huzurlu bir çalışma ortamının sağlanması için kanundan gelen haklarımızı sonuna kadar kullanacağız." değerlendirmesinde bulundu.
TÜVASAŞ'ta 190 üyeye sahip olacaklarını kaydeden Fındık, yetki sürecinde kendilerini destekleyen tüm üyelerine teşekkürlerini iletti.

11 Temmuz 2019 , Perşembe
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BU HALKIN ÖNÜNE GEÇİLEMEZ

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara