ESNAFA RUHSAT ÇAĞRISI!


Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, işyerleri ruhsatnamelerine ilişkin; “Esnafımızdan, işyeri açma ve çalıştırma ruhsatlarını bir an önce alınmalarını rica ediyorum” dedi.

Ruhsatlandırma konusunda önemli mesafeler kaydettiklerin belirten Başkan Sarı yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Göreve başladığımız günden itibaren üzerinde hassas davrandığımız konulardan bir tanesi de iş yeri ruhsatları. 3,5 aydan beri, 3572 sayılı iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatlarına ilişkin yönetmeliklerdeki şartları yerine getiren yaklaşık 70 iş yerine ruhsatlarını verdik. Her yeni açılan iş yeri aynı zamanda istihdam anlamına geliyor. Yeni açılan iş yeri sayısı bakımından rakamlar sevindirici. Bunun yanında göreve geldiğimizde ilçe genelinde faaliyette olmasına rağmen birçok iş yerinin ruhsatının olmadığını belirleyip, bu konu üzerinde çalışmalar yaptık. Bu anlamda da önemli mesafe kaydettik. Amacımız yasaların zorunlu kıldığı yükümlülükleri yerine getirmektir.
Ruhsatlandırma konusunda önemli açıklamada bulunan Başkan Sarı; “Esnaflarımızdan isteğimiz, İlçemizde mevcut işyerlerinin ruhsatlandırma işlemleri ile ilgili Zabıta ekiplerince cezai işleme maruz kalmamak için işyeri açma ve çalıştırma ruhsatlarının bir an önce alınması konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesini rica ediyorum” dedi.

10 Temmuz 2019 , Çarşamba
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BU HALKIN ÖNÜNE GEÇİLEMEZ

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara