BAYRAM İKRAMİYELERİ NE ZAMAN YATACAK?


Emeklilerin Kurban Bayramı ikramiyeleri ne zaman yatacak?

Emeklilere verilen bayram ikramiyesi merak konusu oldu. Ramazan Bayramı için ödenen ikramiyeyi 31 Mayıs'ta alan emekliler, Kurban Bayramı için ikramiyelerini ne zaman alacağını araştırıyor. İkramiyelerin 5-9 Ağustos tarihleri arasında ödenmesi bekleniyor.

Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla emeklilerin gözü bayram ikramiyesi haberlerinde. Temmuz ayının gelmesiyle birlikte emeklilere yatacak olan ikramiye miktarı ve tarihi araştırılmaya başlandı. Yılda iki kez verilen ikramiye bayram öncesi dağıtılacak.

KURBAN BAYRAMI İKRAMİYELERİ NE ZAMAN YATACAK?
Ramazan Bayramı için ödenen ikramiyeyi 31 Mayıs'ta alan emekliler, Kurban Bayramı için ikramiyelerini Ağustos ayında alacaklar. Bu sene Kurban Bayramı 11-14 Ağustos tarihleri arasında kutlanacak. Buna göre de ikramiyelerin 5-9 Ağustos tarihleri arasında ödenmesi bekleniyor. Daha önce olduğu gibi yine biner lira olması beklenen ikramiyeler emeklilerin yüzünü güldürecek.

BAYRAM İKRAMİYESİNİ KİMLER ALABİLİYOR?
- SSK, Bağ-Kur ve emekli sandığı emeklileri

- Şehit yakınları ve gaziler

- Ölüm aylığı alanlar

- Vazife ve harp malullüğü aylığı alan er ve erbaşlar,

- Geçici köy korucuları

- Şeref aylığı alanlar

- Şampiyon sporcular,

- Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri,

- Terörden zarar görmesi nedeniyle aylık bağlanan siviller ve hayatını kaybedenlerin hak sahipleri bayram ikramiyesinden faydalanabilecekler.

YENİ EMEKLİ OLANLAR FAYDALANABİLECEKLER Mİ?
2019'da Kurban Bayramı'nın 11-14 Ağustos tarihlerine denk gelmesi ile ikramiyelerin 5 ila 9 Ağustos tarihleri arasında ödenmesi bekleniyor. Bu tarihten önce emekli olanlar bin TL'lik bayram ikramiyesinden yararlanabilecekler.

7 Temmuz 2019 , Pazar

Habere yazılan yorumlar

Tarih : 17 Temmuz 2019 , Çarşamba

sacid selim Alp

çalışan ve emekli diye 2 ayrı sistem oluşturulsun. BİREY ÇALIŞIRKEN ÇOK KAZANSIN.İŞİN ZORLUĞUNA GÖRE MAAŞ ALSIN. BİRİKİMİ İLE DE EMEKLİDE FARKLI YAŞAMA HAKKI KAZANSIN. ÇOK PRİM ÖDEMİŞSE ÇOK KAZANMIŞTIR. EMEKLİDE DEVLET SIRTINDSAN AYRIMCALIK OLMASSIN.EMEKLİ ÇALIŞMAYANDIR VATANDAŞTIR "ÇALIŞILAN YILA GÖRE 3-4 GRUP OLUŞTURULSUN.TABAN ÜCRET TESPİT EDİLSİN.ACİL KRİTERLER(EVİ YOK BEKARI EĞİTİMDE ÇOCUĞU,ENGELKİSİ YAŞLISI VARSA) BELİRLENSİN . BUNA GÖRE FARKLI MAAŞLAR ALABİLİR. ŞİMDİKİ YENİ ESKİ EMEKLİUÇURUMU ORTADAN KALKAR.YAHU PAZAR HERKESE AYNI.MAKAM MEVKİ FAZLA PRİM FARK OLUŞTURMASIN.. AKP ÖNCE İNSAN DEDİ..GÖSTERGE ARTIŞI DEDİ. ADİL PAYLAŞIM DEDİ..MİLLİ GELİR ARTTI DEDİ..YOK ANASINA babasına BAKANA 1300 YOK KARI KOCA İŞ SAHİBİ KREŞ YARDIMI 1400TL DİYOR 15 YIL ÇALIŞAN EMEK SARFEDEN SGK EMEKLİSİ 1200TL MAAŞ ALDIĞINI UNUTUYOR.DAR GELİRLİ İŞ BULMAMIYOR ÖNCELİK HANGİSİ* bunlar olmalı değil mi? KADINI İŞ HAYATININ HER YERİNE SERPİTİR..ERKELER İŞSİZ GEZSİN BU BİZİM MÜSLÜMASIN TÜRK KÜLTÜRÜNE TERS. PADİŞAHLARI ÇOĞAltma 600 VEKİL ÇOK..KAYMAK TABAKA SAYISI AZALMALI..ÖNCE İNSAN BÖYLE OLŞUR ÖNCELİKLER İYİ BELİRLENMELİ.. yüzdelik maaş artışları 3 grupta verilsin. Örneğin 5 bin tl dahil % 10,5000 üstü 9000 dahil % 5, 9000 bin üstü % 2,5 olsun (miktar sonra yarısın yarısı) kapitalizmin burunu sürtülsün biraz.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BU HALKIN ÖNÜNE GEÇİLEMEZ

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara