SAÜ’DE GURUR GÜNÜ


Sakarya Üniversitesi 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılında bölümlerini, birimlerini ve üniversiteyi derece ile bitirenlere yönelik Genel Mezuniyet Töreni düzenlendi

1 Temmuz Pazartesi günü başlayan mezuniyet törenleri, bölüm, fakülte ve üniversite birincilerinin ödüllerini aldığı Genel Mezuniyet Töreni ile sona erdi. SAÜ Kongre ve Kültür Merkezi Prof. Dr. Nevzat Kor Salonunda yapılan törene Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Temel Gürdal, Prof. Dr. Hatem Akbulut, Prof. Dr. Barış Tamer Tonguç, Genel Sekreter Dr. Öğr. Üyesi Yaşar Kahraman ile dekanlar, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

İYİ YETİŞMİŞ BİR NESİL
Törende bir konuşma yapan Vali Ahmet Hamdi Nayir, mezun gençlerin mutluluğunu ve sevincini hep birlikte paylaştıklarını dile getirdi. Vali Nayir, “Her milletin en önemli gayesi iyi yetişmiş, değerlerine bağlı, sorumluluğunu hisseden yeni bir nesile sahip olmaktır. Bu anlamda üniversitelerimizin katkısını çok önemsiyoruz. Beklenti çıtamızı da sürekli yüksek tutuyoruz. İnanıyoruz ki burada verilen eğitim bu ülkenin geleceğine damga vuracak yeni gençlerin oluşmasına sonuç verecektir. Büyük badireler atlatmış birçok milletin iyi yerişmiş bir nesille hak ettiği yere geldiğini birlikte görüyoruz. Bizlerin de gayesi bu, biz aynı badireye düşmek istemiyoruz ama dünyadaki yerimizi almak için iyi yetişmiş gençlerimizin en büyük ihtiyacımız olduğunu biliyoruz. Üniversitelerimiz bu konuda elinden geleni yapacaktır. Mezun olan gençlerimiz aynı zamanda fahri Sakarya hemşehrisi olarak buradaki bütün güzellikleri hatırlayacaklardır. Bundan sonraki hayatlarında gençlerimize başarılar diliyorum” dedi.

KÜLTÜR ELÇİSİ OLUN
Büyükşehir Belediye Başkanı Yüce, “Öğrenim süresi boyunca çok gayret sarf ettiniz. Çalışmalarınızın karşılığını bugün dereceye girerek ziyadesiyle almış oldunuz. Ama unutmamak gerekir ki diploma almak tek başına yeterli değildir. Öğrenmeyi, kendini yetiştirmeyi ve hayal kurmayı unutmamalıyız. Hayat değişim halinde hızla akıp gitmektedir. Sizler yeni kuşaklar olarak insanlığa ve topluma faydalı olacak, ülkemizin değişimi ve gelişimi süresince belirleyici roller üstleneceksiniz. Alanınızda uzman ve aranan bireyler olmak durumundasınız. Farklı şehirlerden ve coğrafyalardan geldiğiniz şehrimizde sizlere en iyi şekilde ev sahipliği yapmaya gayret gösterdik. Memleketlerinizde Sakarya’nın kültür elçisi olmanızı temenni ediyoruz. Sakarya sizleri çok sevdi, sizleri ailemizden biri olarak gördük. Yolunuz açık olsun” dedi.

ÖĞRENCİYE DEĞER VERİYORUZ
Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan da törende yaptığı konuşmasında, bu yıl bin 203’ü yüksek lisans ve doktora olmak üzere toplamda 9 bin 953 mezun verdiklerini, bu mezunlardan yaklaşık bin 700’ünün Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi bünyesine ayrılan birimlerden gerçekleştiğini aktardı. Öğrencilere ve genç akademisyenlere seslenen Rektör Savaşan, şunları söyledi:  “Değerli mezunlarımız; Öncelikle size şunu söylemeliyim ki burada aldığınız eğitim dünya standartlarında bir eğitimdir. Sakarya Üniversitesi bizi tercih ederek yerleşen her öğrenciye alanı ne olursa olsun, puanı ne olursa olsun değer vermektedir. İşgücü piyasasına çıkmaya ve fırsatları kollamaya bu özgüvenle çıkınız. Ayaklarınız yere bassın, ufku tarayın. ‘Bu memlekete ne yapabilirim?’ sorusunu sürekli sorun kendinize. Çok şey yapabileceğinizi göreceksiniz. Dünyaya açılın. Türkiye ile sınırlı düşünmeyin. Sizdeki cevheri keşfetmeye hazır bir Dünya var. Ama nereye giderseniz gidin yerli ve milli kalın. Bir şeyi başaramayacağınızı söyleyen olursa size sadece dudak bükün ve geçin. Bilin ki eğer birisi bir şey başarmışsa siz de başarabilirsiniz.” Protokol konuşmalarının ardından bölüm ve fakülte birincileri ile Üniversitede ilk 3 dereceye giren öğrencilere takdir ve teşekkür belgeleri verildi.

7 Temmuz 2019 , Pazar
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BU HALKIN ÖNÜNE GEÇİLEMEZ

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara