SAÜ ÇOKSESLİ KOROSU ÖDÜLLE DÖNDÜ


Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Çoksesli Korosu, 7. Uluslararası Anton Bruckner Koro Festivali ve Yarışması'ndan “Gümüş diploma” ile döndü.

Sosyal medya platformları üzerinden kampanya yürüterek 7’ncisi düzenlenen Uluslararası Anton Bruckner Koro Festivali ve Yarışması'nda ülkemizi temsil etmek için sponsor arayışı içinde olan koro, geçen hafta bulunan sponsorlar sayesinde gittiği Avusturya'dan ödülle döndü.

FESTİVALE 11 ÜLKE KATILDI
Linz'de, 1824-1896 yılları arasında yaşamış Avusturya'lı besteci anısına düzenlenen etkinlik; Avustralya, Danimarka, Finlandiya, Norveç, Avusturya, Rusya, İsveç, Güney Afrika, Tanzanya, Çek Cumhuriyeti ve Türkiye'nin katılımıyla gerçekleştirildi.

FESTİVAL 4 GÜN SÜRDÜ
19-23 Haziran tarihleri arasında yapılan festivalde ilk gün açılış konseri, ikinci gün yarışma ve akşamında arkadaşlık konseri, üçüncü gün büyük ödül yarışması ve dördüncü gün ödül takdimleriyle birlikte kapanış konserleri gerçekleştirildi. Yarışma boyunca koroların jüriliğini; Joseph Habringer, Florian Heyerick ve Elena Volodina üstlendi.

GÜMÜŞ DİPLOMA ALDILAR
Üç gün boyunca Linz'deki Mariendom (Neur Dom), Augustiner Chorherrenstitf St. Florian, Bruknerhaus gibi çeşitli ve tarihi mekanlarda sahne alan, Berkay Yılmaz'ın şefliğini yaptığı Sakarya Üniversitesi Çoksesli Korosu yarışmadan Gümüş Diploma alarak ayrıldı.

2 Temmuz 2019 , Salı

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BU HALKIN ÖNÜNE GEÇİLEMEZ

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara