‘MISIR ÇİFTÇİSİ DİZ ÇÖKMESİN’


MHP Adapazarı İlçe Başkanı Halil Hakan Oturak, Çökekler Mahallesinde ziyaretlerde bulundu. Muhtar Gökhan Çalışır ve çiftçilerle bir araya gelen Oturak, mısır çiftçisinin sorunlarını dinledi.

Mısır üretimi girdi maliyetlerinin son birkaç yılda birkaç kat arttığını ifade eden çiftçiler, üretime olan ilgilinin her yıl düştüğünü, gençlerin para kazanamayacaklarını düşündükleri için çiftçiliğe ilgisinin gün geçtikçe azaldığını söyledi.
Çökekler Muhtarı Gökhan Çalışır, kendisinin de bir çiftçi olduğunu, üretim şartlarının çok ağırlaştığını, bu konuda devletten fiyat desteği talep ettiklerini ifade etti.
Atatürk’ün “Türkiye ekonomisinin temeli tarımdır” sözünü hatırlatan İlçe Başkanı Oturak; “Ülkemizi tarım ve hayvancılık konusunda kendi kendine yeten hatta dışarıya ürün satan bir ülke haline getirmek için, gerek yerel gerek genel anlamda herkesin üzerine düşeni yapması gerekir” dedi.
Adapazarı ovasının ciddi bir tarım sahası olduğunu hatırlatan İlçe Başkanı Oturak, kendi ürettiği tohumu kendi sürdüğü tarlaya dikip kendi geliştirdiği milli gübrelerle büyütüp hasat ettiği ürünleri memleketin her köşesindeki vatandaşlarımızın sofralarına gönderebilecek bir Adapazarı hayal ediyorum. İnşallah üreticilerimizin gayretleri belediye ve devlet kurumlarımızın desteği ile bunu başarabiliriz” dedi.
Mısır fiyatları ile ilgili destek bekleyen çiftçilerin her daim arkasında olduğunu ifade eden İlçe
Başkanı Oturak, “Mısır çiftçisinin diz çökmesine müsaade edemeyiz” diye konuştu.

2 Temmuz 2019 , Salı

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BU HALKIN ÖNÜNE GEÇİLEMEZ

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara