PALYATİF BAKIM MERKEZİ AÇILDI


İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, Karasu Devlet Hastanesi’nde açılan palyatif bakım merkezi ile ilimizde palyatif bakım yatak sayısının 43’e yükseldiğini kaydetti

Karasu Devlet Hastanesi’nde sekiz yataklı palyatif bakım merkezi törenle hizmete açıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Hastane Başhekimi Op. Dr. Celalettin Akyol, palyatif Bakım ünitesinde bir sorumlu uzman hekimle altı hemşirenin görev yaptığını dile getirerek “Sosyal hizmet uzmanımız ve psikoloğumuz ile koordineli çalışılan palyatif bakım ünitemizde ilimiz ve çevre illerden de hasa kabul ediliyor.” dedi.

YATAK SAYISI ARTIYOR
İl genelinde Akyazı, Hendek, SAÜEAH Korucuk Kampüsünde olmak üzere toplamda 35 olan palyatif bakım yatak sayısının Karasu Devlet Hastanesi’nde açılan yeni merkezle 43’e yükseldiğini dile getiren İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü, her hastanede palyatif bakım ünitesi açmayı hedeflediklerini söyledi. Öğütlü “Palyatif bakım, var olan hastalıkları nedeni ile iyileşmeyen veya tedavisi mümkün olmayan bir hastalığa bağlı terminal dönem dediğimiz son döneme giren hastalara destek olmak amacıyla yapılan işlemler bütünüdür.

AKTİF YAŞAM DESTEĞİ
Hastanın acılarını dindirmek, rahatlatmak amacıyla yapılan profesyonel bakım desteğidir. Palyatif bakım, uzmanlaşmış ve gönüllülük esası ile de çalışması gereken bir ekibin işidir. Hastaların son ana kadar aktif bir yaşam sürmeleri için destek sağlar. Hasta yakınlarına terminal dönemdeki hasta bakımları konusunda eğitim vermeyi ve onların bu bakıma aktif katılımlarını sağlamayı amaçlar. Karasu’da açılan bu merkezimin hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

30 Haziran 2019 , Pazar

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BU HALKIN ÖNÜNE GEÇİLEMEZ

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara