ADAPAZARI’NA YENİ VİZYON


AK Parti Adapazarı Danışma Meclisi’nde Adapazarı Belediyesi’nin 90 günlük çalışmalarını paylaşan Başkan Mutlu Işıksu, “Yeni vizyonla daha aydınlık bir geleceğe yürümeye devam edeceğiz.” dedi

AK Parti Adapazarı İlçe Teşkilatı 60’ıncı Danışma Meclisini Orhangazi Kültür Merkezinde gerçekleştirdi. Toplantının açılış konuşmalarını gerçekleştiren İlçe Başkanı Metin Kurtuluş, Kadın Kolları Başkanı Fatma Varol ve Gençlik Kolları Başkanı Fahrettin Alemdar, seçim öncesi ve sonrasında yaptıkları çalışmaları içeren faaliyet sunumlarını gerçekleştirdi. Başkan Kurtuluş, Adapazarı’nda seçim sonuçlarında başarılı olan teşkilatını tebrik ederek, “Her an seçim olacakmış gibi çalışmalarımızı aynı düzen ve disiplinle devam ettireceğimize inanıyorum. Adapazarı teşkilatı olarak şehrimiz için çalışmayı sürdüreceğiz. Durmak yok, yola devam.” diye konuştu.

32 PROJE İÇİN KARARLIYIZ
Teşkilat başkanlarının konuşmalarının ardından kürsüye gelen Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, 90 günde Adapazarı Belediyesi’nin faaliyetlerini ve yakın zaman hedeflerini içeren bir konuşma gerçekleştirdi. 32 projeyi hayata geçirmek noktasında kararlı olduklarının altını çizen Başkan Mutlu Işıksu, “Adapazarı Belediyesi olarak ahlaki ilkelerinden asla ödün vermeden, hedefleri olan, değer üreten, akıllı ve benzersiz şehir için çaba sarf eden, her alanda şehrin istikbaline en yüksek katkıyı verecek kurumlardan biri olmak hedefiyle çalışmalarımızı başlattık.” Diye konuştu.

90 GÜNDE 8 PROJEYE BAŞLANDI
Başkan Işıksu konuşmasının devamında, “Seçimlerin hemen sonrasında kolları sıvadık ve Belediyemizin tüm birimlerinde başlattığımız yenilik ve tazelenme hareketi ile organizasyonumuzun direncini artırarak seçim öncesi hemşehrilerimize sunduğumuz projelerimizi hayata geçirmek noktasında büyük gayretle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Temizliği sil baştan başlattık, fen işlerimiz başta olmak üzere tüm birimlerimizi daha da aktifleştirdik, yeni birimler oluşturduk. Ekiplerimiz 7/24 sahada.

Nisan ayından bugüne, 605 ton asfalt yama, 1489 metrekare yaya yolu, 2 bin 544 metrekare kilitli parke, 3 bin 719 metre yol açım çalışması, 4 bin 868 metrekare tarla yolları bakım çalışması gerçekleştirdik. 175 adet engelli aracının bakımı ve onarımı yapıldı. Partimizin sunduğu en önemli hizmet olan etkin belediyeciliği 84 mahallemizde, tüm sokaklarımızda daha güçlü hissettirmek için gece gündüz çalışıyoruz.”

PROJELER
“Bebek Bakım Odaları, Sahipsiz Hayvanlar Rehabilitasyonu, Her İnsan Bir Fidan, Engelsiz Danışma Hizmetleri Ofisi, Çocuk Hakları Sokağı, Sıfır Atık, Şehir Müzesi ve Adapazarı Belediyesi İletişim Merkezi olmak üzere 8 projemize start verdik. Bereket, kardeşlik ve dayanışmanın şehri Adapazarı’mızda kadim geçmişimizden aldığımız ilham ve yeni bir vizyonla daha aydınlık bir geleceğe yürümeye, projelerimizi hayata geçirerek hedeflerimize sizlerle birlikte ulaşmaya devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

İLK GÜNKÜ AŞKLA
Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Büyükşehir Belediyesi olarak vadettiğimiz projeleri hayata geçirmek için tüm gayretimizle çalışıyoruz. Tüm birimlerimizle şehrimiz için hareket ediyoruz. Hem hemşehrilerimizle bir araya geliyor hem de işlerimizin takibini yapıyoruz. Karasu SGM tamamlandı. Sapanca Spor Tesisleri açılışa hazır durumda. Kocaali Bahçem Park’ta bitti. Kısa sürede 77 bin ton asfalt çalışmasını da şehrimizle buluşturduk. Peyzaj ve Fidan A.Ş’yi ile Tarım A.Ş’yi Bal Suyu Projesi için İSKİ ile protokolümüzü imzaladık. Lüleci Sokak yenilemesi için ise 5 Temmuz’da ihaleye çıkacağız. Hemşehrilerimizin yaşam standartlarını ve gelir düzeylerini arttıracak çalışmalar için ilk günkü aşkla çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

AK PARTİ DAVA HAREKETİ
AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, “AK Parti, kurulduğu günden bu yana, milli iradenin üstünlüğünü esas alan bir siyasi partidir. Karşılaştığımız her türlü zorlukta, girdiğimiz her mücadelede aziz milletimizin desteğini yanımıza alarak çalışmalarımızı sürdürdük ve bugün de görüyoruz ki sürdürmeye devam ediyoruz. Sakaryalı hemşehrilerimiz için çalışmaya, üretmeye, sorunları çözmeye, yeni projelerimizi gerçekleştirmeye durmadan devam edeceğiz. Partimizin istikrarını bozmak isteyenlere karşı en güzel cevabı, çalışmalarımızla, icraatlarımızla, reform ve başarılarımızla vermeyi sürdüreceğiz, bunda kararlıyız. AK Parti bir dava hareketidir, milletimizin geçmiş ile bağıdır. Büyük davalar, büyük adamlar ile yürür. Bu davanın lideri de Recep Tayyip Erdoğan’dır.” ifadelerini kullandı.

KATILANLAR
Danışma Meclisine, AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, İl Başkanı Yunus Tever, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, önceki dönem Sakarya Milletvekili Mustafa İsen, Fiskobirlik Başkanı Lütfi Bayraktar, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Metin Kurtuluş, Kadın Kolları Başkanı Fatma Varol, Gençlik Kolları Başkanı Fahrettin Alemdar, Adapazarı Belediyesi Meclis Üyeleri, STK temsilcileri, muhtarlar, mahalle başkanları, önceki dönem teşkilat görevlileri ve teşkilat mensupları katıldı.Ahmet ŞAFA

30 Haziran 2019 , Pazar
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BU HALKIN ÖNÜNE GEÇİLEMEZ

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara