ARİFİYE HEM YIL SONU SERGİSİ AÇILDI


Arifiye Halk Eğitim Merkezi yıl sonu sergisi Arifiye Belediyesi Kültür Merkezinde törenle açıldı. Açılış öncesi en başarılı halk eğitim merkezi kursiyerlerine ödülleri verildi

Açılış konuşmasını yapan Arifiye Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdulvahit Uygar; “Arifiye’de 2018-2019 eğitim-öğretim döneminde 348 kursa 5 bin 670 kişi katıldı.

Okullar kapandı. Arifiye HEM; Arifiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Arifiye Belediyesi işbirliği ile rekor sayılabilecek 39 farklı alanda 6-18 yaş arası çocuk ve gencimize yönelik yaz kursları ile hizmete hazır. Bir haftada aldığımız yaz kursu kayıt miktarı 550 kişiyi geçti” dedi. Uygar Arifiye HEM hakkında geniş kapsamlı bilgiler verdiği konuşmasını Halk Eğitimin temel sloganı olan “Her zaman, her yerde, herkes için eğitim; Halk Eğitim” diyerek bitirdi. Ardından Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu da bir konuşma yaptı.

ÖDÜLLER
Konuşmaların ardından ödül töreninde halk eğitim merkezi okuma yazma kursunu başarı ile bitiren kursiyer Ayşe Doğan’a belgesini ve hediyesini Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu takdim etti. Okçuluk kursiyeri ve salon okçuluk turnuvası Sakarya birincisi Tarık Yılmaz, ödülünü ve hediyesini İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Engin Kahraman’ın elinden aldı.

El Sanatları ve birçok kursu başarıyla bitiren, 9 yılı Arifiye HEM’de olmak üzere 15 yıldır halk eğitim öğrencisi olan Zeliha Çakmak, ödülünü ve belgesini İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç’ın elinden aldı. 2018 Türkiye Şampiyonasında birinci olan Wushu kursiyeri Ömer Demir ödülünü ve belgesini İlçe Emniyet Müdürü Mahmut Aktemur’un elinden aldı.
Ödül törenini takiben protokol üyeleri serginin açılış kurdelesini kesti. Sergide beğeniye sunulan eserler davetliler tarafından beğeniyle incelendi.

KATILANLAR
Halk Eğitim Merkezi müdürlüğü tarafından düzenlenen törene; Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Ak Parti İlçe Başkanı Ali Başar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, İlçe Emniyet Müdürü Mahmut Aktemur, Okul Müdürleri, Çeşitli Kurum ve kuruluşların yöneticileri, meclis üyeleri, muhtarlar, Halk Eğitim Merkezi öğreticileri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı

29 Haziran 2019 , Cumartesi
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BU HALKIN ÖNÜNE GEÇİLEMEZ

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara