MUHTEŞEM KONSER


Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği TSM Korosu büyük alkış aldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Sakarya Şubesi Türk Sanat Müziği Korosu Şef Ali Öktem yönetiminde ‘Yaz Konseri’ verdi. Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen muhteşem konser, sanatseverler tarafından büyük ilgi gördü

ÇYDD Sakarya Şubesi tarafından oluşturulan TSM Korosu, aylardır hazırlandığı yaz konseri ile musikiseverlerin karşısına çıktı. SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde Pazartesi akşamı yoğun bir katılımla gerçekleştirilen konserde, Şef Ali Öktem’in yönettiği koro, Türk Sanat Musikisi eserlerinden oluşan şarkıları başarı ile seslendirdi. Koronun seslendirdiği şarkılardan sonra, solo seslere de yer verildi.

MUHTEŞEM KADRO
Sunuculuğunu Kemal Örge’nin yaptığı programın kadrosu şu isimlerden oluştu: Koro Şefi Ali Öktem, enstrümanlarda; Ud-Bedriye Sebat, Ali Özer, Tansel Ertan,  Bendir-Melek İnan, Kudüm-Mediha Öktem, Gitar-Akın Rodop, Keman Zeynep Akdin, Kanun-Sevda Poyraz - Tuncay Kardaş, Keman/Klarnet-Kor Hızır, Akordeon-Ali Elyağtu.

Solistler; Gaye Doğan, Şule Bayri, Sevim Özkan, Figen Akpak, Sevgin Türdistanlı, Nezehat Coşkun, Melek Kaya, Özgü Özdemir, Mine Eras, Azize Çeroğlu, Neriman Narman, Derya Sarıkaya, Sema Bilge, Sırrı Özkan, Tevrat Coşkun, Ahmet Melik Fettahoğlu, Uğur Ercank, Mehmet Öncel, Ali Subaşı, Selçuk Sakaoğlu, İbrahim Bircani.

Danslar; Onurhan Ateşli Melis Niksarlı.

Sırası ile; Sema Bilge, Ahmet Melik Fettahoğlu, Şule Bayri, Ali Subaşı, Nermin Narman ve Gaye Doğan, soloda eserlerini başarıyla yorumlarken dinleyicilerden büyük akış aldı.

Konserin ikinci bölümünde koroya, Dünya Şampiyonalarında başarı sahibi olan sanatçılar Onurhan Ateşli ve Melis Niksarlı, Tango gösterimi eşlik ederek geceye renk kattı.smleri

BAŞKAN BÜYÜKAKTEN’DEN TEŞEKKÜR
Program sonunda Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Sakarya Şube Başkanı Ş. Nurten Büyükakten bir konuşma yaparak, konsere katılan tüm sanatseverlere teşekkür etti.

Derneğin amaç ve faaliyetlerine değinen Büyükakten, çağdaş toplum ve çağdaş birey yetiştirme yolunda yaptıkları çalışmalarda Sakaryalılar’ın desteğinin devam etmesi dileğinde bulundu. Programın bitiminde Şef Ali Öktem ve yönettiği koro seyircileri selamlarken dakikalarca ayakta alkışlandı.


Şef Ali Öktem yönetimindeki ÇYDD Korosu başarılı bir konser verdi 

 

Koronun başarılı isimleri Gaye Doğan, Sema Bilge, Şule Bayri ve Özgü Özdemir, Şef Ali Öktem ile birlikte konser sonrası gecenin anısına hatıra pozu verdi

 

Salonu dolduran müzikseverler konsere büyük ilgi gösterdi

 

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Sakarya Şube Başkanı Ş. Nurten Büyükakten, konserin sonunda yaptığı konuşmada, gösterilen ilgiden memnuniyetini ifade ederek herkese teşekkür etti.

 

Solonda bir eser seslendiren Şule Bayri, salonu dolduran musikiseverlerden büyük alkış aldı

 

VİDEO - Şule Bayri ÇYDD Konseri Solo

26 Haziran 2019 , Çarşamba
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BU HALKIN ÖNÜNE GEÇİLEMEZ

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara