‘BEBEK KATİLİNDEN MEDET UMDULAR!’


İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, İstanbul seçim sonuçlarını değerlendirdi

Kılıçaslan, “Öncelikle yenilenen İstanbul seçimlerinin İstanbul'lu vatandaşlarımıza, Türkiye’ye ve Türk Demokrasisine hayırlı olmasını dilerim. Ülkemiz yaklaşık 8 ay önce seçim atmosferine girmiş ve ülke yönetimi bugüne kadar gelen süreçte büyük zaman ve enerji kaybına uğramıştır. 31 Mart itibarı ile bu sürecin sonlanmasını beklerken, iktidar partisinin itirazları sonucu YSK, içinde birçok çifte standart taşıyan ve bugüne kadarki içtihatlarıyla bağdaşmayan bir karara imza atmış, İstanbul’da Millet ittifakı Adayı Sn. Ekrem İmamoğlu’nun kazandığı seçimin yenilenmesine karar vererek Türk Demokrasisini zoraki bir sınava tabi tutmuştur” dedi.

AKIL ALMAZ İFTİRALAR
Kılıçaslan, şöyle devam etti: “Bu süreçte iktidar ortakları tarafından akıl almaz iftiralarla, aşağılamalarla ve devletin bütün imkanları kullanılarak yürütülen seçim çalışmaları, vatandaşın vicdan muhasebesi yapmasına sebep olmuş ve bir önceki seçime oranla büyük bir oy farkıyla Sn. Ekrem İmamoğlu’nu tekrar seçilmesi sonucunu doğurmuştur. Özellikle son bir hafta içerisinde bebek katili teröristin mektubundan medet umulması, milliyetçi muhafazakâr ve mukaddesatçı seçmen üzerinde olumsuz etki yaratmıştır. Tüm bu yaşananların ülkeye yönetmeye talip kişiler tarafından bir ders niteliği taşıdığını düşünüyorum. Başta Genel Başkanımız Sn. Meral Akşener olmak üzere, İYİ Parti olarak bu seçim döneminde gösterdiğimiz duruşun vatandaş nezdinde büyük takdir topladığını söyleyebiliriz. Kurulduğumuz günden bugüne Türkiye’nin siyasi kaderinin belirleyicisi olduğumuzu bir kez ispat etmiş olmanın gururunu ve onurunu yaşıyoruz. Bundan sonra da İYİ Parti olarak iktidar hedefimize yürürken, bu duruşumuzu doğru bulan herkesi yanımızda görmek istiyoruz. Yüce Allah bizi bu kutlu yolda mahcup etmesin.”

25 Haziran 2019 , Salı

Haberin Fotoğrafları

Selçuk Kılıçaslan

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BU HALKIN ÖNÜNE GEÇİLEMEZ

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara