MİLLİ EĞİTİM’DEN SAKARYA’DA BİR İLK


İl genelinde kalite etiketi almış projelere dair tecrübeleri aktarmak amacıyla ‘eTwinning Tematik Paylaşım Zirvesi’ gerçekleştirildi

Avrupa’daki okullar için oluşturulan eTwinning platformu ve projeleri ile ilgili farkındalığı artırmak, il genelinde kalite etiketi almış projelere dair tecrübeleri aktarmak amacıyla ‘eTwinning Tematik Paylaşım Zirvesi’ gerçekleştirildi. Zirve, il çapında eTwinning alanında geniş katılımlı, eş zamanlı oturumlarla yapılan ilk paylaşım zirvesi…

Sakarya genelindeki öğretmen ve yöneticileree yönelik gerçekleştirilen zirveye 244 kişi katılım sağladı. Zirvede SeTPZ - eTwinning Proje Sunumları (13-19 yaş kategorisi), SeTPZ-eTwinning Proje Sunumları (4-12 yaş kategorisi), SeTPZ- eTwinning Başlangıç Eğitimi, SeTPZ- Kalite Etiketi Başvuru Eğitimi, SeTPZ- Yapay Zeka ve Web 2.0 Araçları Eğitimi ve SeTPZ- ClassDojo Eğitimi gerçekleştirildi.

SUNUMLAR
Zirvede eTwinning Başlangıç Eğitimini Elem Göktaş, Yapay Zeka ve Web 2.0 Araçları Eğitimi ve Kalite Etiketi Başvuru Eğitimini Serkan Aydoğdu, ClassDojo Eğitimini Serkan Aslan gerçekleştirirken, 2018 yılında Kalite Etiketi almış projelerden 13-19 yaş kategorisinde Erkan Bozkan Doğanın Sesini Dinle projesini, Serkan Aslan Green School projesini, Beytullah Önce Depth Of Space projesini, 4-12 yaş kategorisinde Şule Eşgi Sınırları Aşma projesini, Elem Göktaş-Asiye Kaya-Ayşegül Kol Heybemde Kitap Var Projesini sundu.

Yine Fuaye alanında yapılan sergide; Beytullah Önce-Depth Of Space, Elem Göktaş, Emine Coşkuntürk, Asiye Kaya, Ayşegül Kol- Heybemde Kitap Var, Şule Eşgi- Save The Planet, Öznur Yavuz Savran- I Wonder, Why?, Elem Göktaş- Hear The Children's Voices, I Learn By Having Fun I Like Innovations, Duvarsız Sınıflar Farkında Yaşamlar projelerini sergilediler.

İLK PAYLAŞIM ZİRVESİ
Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ArGe Birimi Koordinasyonunda Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi salonlarında gerçekleştirilen Sakarya eTwinning Tematik Paylaşım Zirvesi, İl çapında eTwinning alanında geniş katılımlı, eş zamanlı oturumları ile yapılan ilk paylaşım zirvesi olma özelliğini taşıyor. Zirve katılımcıları, “Eğitim ve sunumlardan çok faydalandıklarını, platformda yeni yer alan arkadaşlarımızın tecrübelerinden yararlandıklarını, proje uygulayan öğretmenlerimizden kalite etiketi alma yolunda faydalı tüyolar elde ettiklerini” dile getirdi.

Proje uygulayıcısı öğretmenlere başarı belgelerinin verildiği zirvenin sonunda katılımcılar tarafından bu yöndeki çalışmaların ilerleyen zamanlarda ilçelerde de gerçekleştirilmesi yönünde temennilerde bulunuldu.

DURMUŞ’TAN KUTLAMA
Millî Eğitim Bakanlığı tarafından Afyonkarahisar’da düzenlenen 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde yapılmış olan çalışmaların genel değerlendirilmesinin yapıldığı il müdürleri toplantısı nedeniyle proje zirvesine katılamayan İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Sakarya eTwinning Tematik Paylaşım Zirvesinde emeği geçenleri kutlarken, ilimiz eğitimine nitelik ve kalite anlamında büyük fayda sağlayacak projelerle ilgili çalışmaların önümüzdeki eğitim yılında artarak devam edeceğini müjdeledi.

23 Haziran 2019 , Pazar
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BU HALKIN ÖNÜNE GEÇİLEMEZ

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara