ADAPAZARI GENÇLİĞİ YAZARLARINI ANLATTI


'Adapazarı Gençliği Yazarlarını Okuyor' projesi kapsamında 30 liseli genç; ulusallaşmış 30 Adapazarlı yazarın bir kitabını okuyarak arkadaşlarına anlattı

Başkan Mutlu Işıksu, “Adapazarı okuyan, derinliği olan bir şehirdir. Adapazarı nice yazarlar, sanatçılar, sporcular yetiştirmiş bir şehirdir. Bu proje için Yazar Fahri Tuna’ya ve 30 liseli gencimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Adapazarımız’dan başlattığımız bu güzel projenin Türkiye'ye örnek olmasını diliyorum. Bu projeyi ve bu tür projeleri büyüterek yaygınlaştıracağımızın sözünü veriyorum.” dedi.

ADAPAZARI HAFIZASI
Proje müellifi Fahri Tuna ise; “Hocamız, büyüğümüz, özdeyiş yazarı rahmetli Selahaddin Şimşek ‘Şehirler kültürleri ve hafızaları kadardır’ demişti. Bana sorarsanız Adapazarı'nın hafızası en başta bu 30 ulusallaşmış yazarımız ve yazdıklarıdır. 30 liseli gençle başlattığımız, sıfır maliyetli bu projenin yaygınlaşması, genç yazarların yetişmesine zemin hazırlayacaktır. Bu güzel ve anlamlı ev sahipliği için Başkan Mutlu Işıksu ve ekibine; gençlerimiz ve şehrimiz adına çok teşekkür ediyorum. Okuyorsanız varsınız, yoksa yoksunuz. Yazıyorsanız varsınız yoksa yoksunuz. Yaşasın edebiyat” dedi.

KATILANLAR
Adapazarı'nın düşman işgalinden kurtarılışının 98. Yıldönümü programları çerçevesinde Adapazarı Belediyesi önünde düzenlenen okuma programını kitabı okunan yazarlardan Cihat Zafer, Zeynep Arkan, Serhat Demirel ve Fahri Tuna ile Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, Adapazarı Belediyesi Başkanı Mutlu Işıksu, birçok belediye meclis üyeleri, belediye yöneticisi ve edebiyatseverler izledi.

23 Haziran 2019 , Pazar
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BU HALKIN ÖNÜNE GEÇİLEMEZ

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara