VALİ MUSTAFA BÜYÜK İHL’DE MEZUNİYET


İsminin verildiği Kız Anadolu İmam Hatip Lisesindeki mezuniyet töreni için Sakarya’ya gelen Merkez Valisi Mustafa Büyük, tören öncesi Vali Ahmet Hamdi Nayir’i makamında ziyaret etti.

Valilik Şeref Defterini imzalayan Merkez Valisi Büyük, 2010 - 2014 yılları arasında Valilik görevinde bulunduğu Sakarya’nın kendisi için özel bir yeri olduğunu ifade ederken, misafirperverlikleri için de Vali Nayir’e teşekkür etti. Kendilerini Sakarya’da ve valilik makamında ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını ifade eden Vali Nayir, daha sonra Vali Mustafa Büyük ile birlikte mezuniyet törenine katıldı.
Okul bahçesinde düzenlenen mezuniyet törenine Vali Ahmet Hamdi Nayir ve Merkez Valisi Mustafa Büyük ile birlikte; Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ziya Cevherli, Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bostancı, İl Müftüsü İhsan Açık, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ali Güzeldal, Okul Müdürü Yakup Kalaycı, öğrenciler ve veliler katıldı.
Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşının okunmasının ardından Okulun tanıtımının yer aldığı sinevizyon gösterisi de izlettirildi.

“MEZUNLARIMIZ ÖZLERİNDEN KAYBETMEDEN ÇALIŞMALI”
Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ali Güzeldal’ın Kur’an-ı Kerim Tilaveti sunduğu programın açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Yakup Kalaycı, Sayın Valilerimiz başta olmak üzere 2’ncisini düzenledikleri mezuniyet törenine katılan herkese teşekkür ettiklerini ifade ederek, mezun ettikleri öğrencilerin özlerinden bir şey kaybetmeden daha fazla çalışmaları ve bilgilenmeleri gerektiğini söyledi.

“VALİ KONAĞI İMAM HATİP LİSESİ OLDU”
Kısa bir süre önce Sakarya Büyükşehir Belediyesinde göreve başladığını ancak yaklaşık 32 yıl eğitim camiası içerisinde bulunduğunu ifade eden Ziya Cevherli, ilk başlarda Vali Konağı olan bu yerin Kız İmam Hatip Okulu olmasına kadar geçen zamanda neler yaşadıklarını ve o yıllarda şahit oldukları olaylara dair anılarını anlatırken, burada emeği geçenlerin haklarının ödenemeyeceğini belirtti.

“BU GÜZEL MANZARA BİZLERİ HEYECANLANDIRIYOR”
Sakarya’da ve bu okulda bulunmaktan büyük mutluluk duyup iftihar ettiğini belirten Merkez Valisi Mustafa Büyük, “Geleceğimizin ümidi gençlerimizin böylesi güzel okullarda başarılı bir eğitimi tamamlayıp mezun olmaları, ailelerini, öğretmenlerini ve hepimizi duygulandıran güzel bir manzaradır. Tüm öğrencilerimizi tebrik edip, başarılarının devamını diliyorum. Böyle bir manzarada kendi adınızın geçmesi elbette ki insanı duygulandırıyor ve heyecanlandırıyor” diye söyledi.

“ÖĞRENCİLERİMİZİN VE AİLELERİNİN MUTLULUKLARINA ORTAK OLMAK GÜZEL”
Bugün 283 evladımızın büyük emekler vererek ulaştıkları mezuniyet gününün heyecanını, lezzetini paylaşmanın kendilerini de mutlu ettiğini söyleyen Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Üzerinde dünyanın gözünün olduğu bu topraklarda yaşamak bir gayret istiyor, başarı istiyor. Her şeyden önce güç istiyor. Bu güç içerisinde de en önemli etken, iyi yetişmiş insan gücüdür. Değerlerimize bağlı, insani, milli değerlerimizi çok iyi bilen, dünyayı tanıyan ve bu uğurda da fedakârlığa hazır bir gençliğe ihtiyacımız var. Okullardan da beklentimiz bu yönde. Bu gençliği bu ülkeye hazırlayacak olan öğretmenlerimizin gayretine ihtiyacımız var.

“KADİRŞİNASLIK VE VEFA EN GÜZEL DUYGULARDIR”
Hayatta insanlara yakışan çok özel duygular vardır. Kadirşinaslık ve vefa duygusu bunların başında geliyor.  Bir ismi burada yaşatmak çok önemlidir. Mesleki anlamda görev yaptığı her yerde iz bırakan, eser bırakan, gönüllerde yer alabilen Valimiz Sayın Mustafa Büyük de Sakarya’mızda bunu başarmış, burada insanımıza kendisini sevdirmiş, mesleğimizi sevdirmiş, devletimizi sevdirmiş ve Sakarya’mız da bir kadirşinaslık ve vefa örneği göstererek kendisinin adını burada yaşatıyor. Burada öğrencilerimizin sevinçlerine, ailelerinin ve öğretmenlerinin mutluluklarına ortak olmaktan memnuniyet duyarken, çok kıymetli Sayın Valimizle böyle bir ortamda bulunmanın da huzurunu yaşıyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, öğrencilerimize hayırlı, uğurlu olsun diliyorum” dedi.
Konuşmaların ardından okul birincisine plaketini Vali Ahmet Hamdi Nayir ile Merkez Valisi Mustafa Büyük birlikte verdiler.

18 Haziran 2019 , Salı

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
Büyükşehir Belediye Başkanı Yüce, “Çamdağı Barajı’nı inşa edeceğiz. İhale aşamasına gelen barajı yap-işlet-devret modeliyle şehre kazandıracağız” dedi
KUZEYE ALTERNATİF KAYNAK TRAFİK DEDEKTİFLERİNE EĞİTİM KOCAALİ YOLU ULAŞIMA KAPANDI! GÜÇLÜ İŞBİRLİĞİ İLE YARDIMLAR ARTACAK ‘İNSANCA YAŞAMAK İSTİYORUZ’ KAYA’NIN ACI GÜNÜ ‘TARIMI AYAĞA KALDIRABİLİRİZ’ HENDEK'TE AÇIK TEKLİF USULÜ İHALE

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYA GAZETECİLER BİRLİĞİ’NİN BAŞKENT ZİYARETİ

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara