LİSELİLER HAKEM OLABİLECEK


Sakarya ilindeki öğrencilerin lisede okurken meslek sahibi olmalarına imkan sağlayacak Türkiye’de bir ilk olan protokol imza törenlerine devam ediliyor.

Türkiye Voleybol Federasyonuyla başlayan lise öğrencilerine hakemlik sertifikası kazandıracak girişimlerin ikincisi Futbol Federasyonuyla yapıldı.
Sakarya ili genelindeki liselerde öğrenim gören öğrencilere yönelik yeni beceriler geliştirme imkanı yaratmak, eğitimin yanında ikinci bir alanda kariyer şansı yakalamalarını sağlamak ve liseden sonraki hayatlarına yönelik güçlü bir hazırlık adımı atmak amacıyla,
Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türkiye Futbol Federasyonu Sakarya Bölge Müdürlüğü, Türkiye Futbol Federasyonu Sakarya İl Hakem Kurulu ve Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu arasında lise öğrencilerine futbol hakemlik sertifikası kazandırılmasına ilişkin protokol imzalandı.
Protokole Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, TFF Bölge Müdürü Ferruh Sezgin, TFF Sakarya İl Hakem Kurulu Başkanı Şükrü Özkan, Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Yaşar Zımba imza attılar.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasında düzenlenen imza töreninde Durmuş, Sezgin, Özkan ve Zımba protokolle ilgili değerlendirmelerde bulundular.
İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, 2023 Eğitim Vizyonunda ortaöğretim öğrencilerine yeni sertifikasyonlar kazandırılmasıyla ilgili hedefler olduğuna vurgu yaparak, Türkiye’de bir ilk olan lise öğrencilerinin hakemlik sertifikasyonlarına sahip olması için çalışma yaptıklarını belirtti. Türkiye Voleybol Federasyonuyla yapılan ilk protokolün ardından şimdi de Futbol Federasyonuyla benzer bir protokole imza attıklarını belirten Durmuş, “İnşaallah çocuklarımız alacakları eğitimlerle hakemlik kurslarını başarıyla tamamlarlar. Sadece akademik değil, akademik bilgileri spor ve sanatla birleştirebilecek çalışmaları yürütmeyi arzu ediyoruz. Gençlerimizden yoğun ilgi ve talep gören bu çalışmalarda çocuklarımızın kendi ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir yeterliliğe ve beceriye sahip olmalarını istiyoruz. Futbol kenti Sakarya’da bu çalışmayı yapmaktan ayrıca büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi.

SASKF Federasyonu Başkanı Yaşar Zımba, TFF İl Hakem Kurulu Başkanı Şükrü Özkan ve TFF Bölge Müdürü Ferruh Sezgin de imza töreninde yaptıkları konuşmalarda çocuklarımızın okul çağında sporla iç içe olmalarının çok önemli olduğuna dikkat çekerken, imzalanan protokolün ülkemize ve ilimize hayırlı olmasını dilediler. Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bu yöndeki girişimleri nedeniyle çok teşekkür ettiler.

18 Haziran 2019 , Salı

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
Büyükşehir Belediye Başkanı Yüce, “Çamdağı Barajı’nı inşa edeceğiz. İhale aşamasına gelen barajı yap-işlet-devret modeliyle şehre kazandıracağız” dedi
KUZEYE ALTERNATİF KAYNAK TRAFİK DEDEKTİFLERİNE EĞİTİM KOCAALİ YOLU ULAŞIMA KAPANDI! GÜÇLÜ İŞBİRLİĞİ İLE YARDIMLAR ARTACAK ‘İNSANCA YAŞAMAK İSTİYORUZ’ KAYA’NIN ACI GÜNÜ ‘TARIMI AYAĞA KALDIRABİLİRİZ’ HENDEK'TE AÇIK TEKLİF USULÜ İHALE

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYA GAZETECİLER BİRLİĞİ’NİN BAŞKENT ZİYARETİ

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara