ŞEHİT MAHMUTBEY’DE MUHTEŞEM TÖREN


Şehit Mahmutbey Ortaokulu 2018-2019 öğretim yılı sonunda mezun olacak öğrencileri için hazırlanan Mezuniyet Töreni, 13 Haziran Perşembe günü okul bahçesinde muhteşem bir tören ile gerçekleştirildi

Mezuniyet törenine Sosyal Hizmetler Müdürü Gülşen Fatma Dursun, Eğitim Bir Sen Hendek Temsilcisi Hakan Öztürk, okul müdürleri, okul aile birliği üyeleri, öğretmenler ile çok sayıda veli katıldı. Öğrencileri bu mutlu günlerinde aileleri ve sevenleri de yalnız bırakmadı.

ŞEHİT MAHMUTBEY GÜÇLENEREK BÜYÜYOR
Tören Okul Müdürü Recep Yazıcı'nın selamlama ve açış konuşmasıyla başladı. Şehit Mahmutbey Ortaokulunun her geçen gün marka değerinin ve imajının arttığını, okulun her yıl büyüdüğünü ve büyümeye paralel güçlendiğini dile getiren Yazıcı konuşmasında "Şehit Mahmutbey Ortaokulu olarak paydaşlarımıza akademik çalışmaların yanında sosyal, kültürel, sanatsal, sportif ve bilimsel faaliyetler de sunmanın çabası içerisinde olduk. Okulumuz bu tür faaliyetleri birlik ve beraberlik içerisinde en kaliteli şekilde gerçekleştirirken Hendek halkının da takdirini kazanmayı başarmıştır. Bu başarıda emeği geçen idarecisinden hizmetlisine, öğretmeninden velisine tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bunun yanında çocuklarımızı yetiştirirken sadece akademik başarıya odaklanmanın yanlış olduğu kanaatindeyim. Akademik başarıdan daha da önemlisi çocuklarımızı iyi bir insan ve iyi bir vatandaş olarak yetiştirmek hepimizin hem vazifesi  hem de sorumluğudur." dedi. Açış konuşmasından sonra veliler adına Orhan Kumru, öğretmenler adına Matematik Öğretmeni Şefik Mert, mezun olacak öğrenciler adına ise Vehbi Yavuz Arslan duygularını ifade etti.

BELGELERİNİ ALDILAR KEPLERİNİ FIRLATTILAR
Sekizinci sınıf öğrencilerinin yedinci sınıf öğrencilerine bayrak ve flama tesliminden sonra mezun olacak olan öğrenciler isim isim sahneye çağrılarak mezuniyet belgeleri şube rehber öğretmenleri tarafından kendilerine verildi. Ardından protokol üyeleri tarafından şube rehber öğretmenlerine çiçek takdim edildi. Mezun olacak öğrencilerin davetlileri hüzünlendiren oratoryosunun ardından öğrenciler, konfetiler eşliğinde keplerini fırlattı.

OKUL BİRİNCİSİ İCLAL YILDIZ
Törende okulu ilk üç dereceye girerek mezun olan öğrenciler de ödüllendirildi. Okul üçüncüsü Zeynep Berna Turhan'a ödülü Eğitim Bir Sen Hendek Temsilcisi Hakan Öztürk, okul ikincisi Efe Bayraktar'a ödülü Ziya Gökalp Ortaokulu Okul Müdürü Özgür Baylan, okul birincisi İclal Yıldız'a ise ödülü Sosyal Hizmetler Müdürü Gülşen Fatma Dursun tarafından takdim edildi. Okul Müdürü Recep Yazıcı tarafından dereceye giren öğrencilere plaketleri verildikten sonra okul birincisi olan İclal Yıldız, okul kütüğüne ismini çakarak ismini ölümsüzleştirmiş oldu.

MUHTEŞEM TÖREN
Tören günün anısına gerçekleştirilen göz kamaştırıcı havai fişek gösterisinin ardından Grup Yakamoz tarafından Türk halk ve Türk pop müziğinin sevilen eserlerinin seslendirildiği konser ile sona erdi. Konser esnasında gönüllerince eğlenen öğrencilerin mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Mezuniyet töreninin bitiminde çocukları ile beraber hatıra fotoğrafı çektiren veliler, mezuniyet töreninin hazırlayan okul idaresi ve çalışanlarına teşekkür ettiler.

16 Haziran 2019 , Pazar

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
Büyükşehir Belediye Başkanı Yüce, “Çamdağı Barajı’nı inşa edeceğiz. İhale aşamasına gelen barajı yap-işlet-devret modeliyle şehre kazandıracağız” dedi
KUZEYE ALTERNATİF KAYNAK TRAFİK DEDEKTİFLERİNE EĞİTİM KOCAALİ YOLU ULAŞIMA KAPANDI! GÜÇLÜ İŞBİRLİĞİ İLE YARDIMLAR ARTACAK ‘İNSANCA YAŞAMAK İSTİYORUZ’ KAYA’NIN ACI GÜNÜ ‘TARIMI AYAĞA KALDIRABİLİRİZ’ HENDEK'TE AÇIK TEKLİF USULÜ İHALE

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYA GAZETECİLER BİRLİĞİ’NİN BAŞKENT ZİYARETİ

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara