BEYAZ GÜVERCİNLER MASADA SALINDI


Tepeli Kostüm Güvercinleri Derneği'nin (TKGD) düzenlediği ‘masa salımı’ etkinliğinin üçüncüsü 'beyaz' kategorisi ile devam etti. Beyaz kostüm güvercini ırklarının tanıtıldığı ve sergilendiği etkinlikte güvercin severler bir araya geldi

KUŞSEVER KONULAR AĞIRLANDI
Tepeli Kostüm Güvercinleri Derneği, faaliyetleri arasında yer alan ‘masa salımı’ etkinliğinde il dışından gelen konuk güvercin severleri ağırladı.

Her hafta cumartesi akşamları dernek yönetimi, üyeler ve güvercin sever konukların buluştuğu etkinlikler oldukça keyifli ve renkli görüntülere sahne olurken özel günlerde düzenlenen 'masa salımı' buluşmaları büyük ilgi görüyor.

İlkini ‘Arap sergisi’ ile başlatan dernek yönetimi, masa salımı etkinliğinin ikincisini 'Sabuni Şebap' ırkı ile sürdürmüş ve büyük ilgi görmüştü. 15 Haziran Cumartesi akşamı masa salımının üçüncüsü yine geniş bir katılımla 'beyaz güvercin' kategorisiyle gerçekleşti. Masa salımı etkinliğine Sakaryalı güvercin yetiştiricilerini yanı sıra, İstanbul, İzmir, Bursa, Aydın, Kırklaereli, Tekirdağ ve Bolu'dan çok sayıda yetiştirici en güzel güvercinleri ile katılım sağladı.

EN GÜZELLER SERGİLENDİ
Güvercinler masa üzerinde teşhir edilmek üzere, kura sırası ile çıkıyor. Yetiştiricileri ile sergiyi izleyenler fikir alışverişinde bulunarak bilgi sahibi oluyor.

Bu etkinlikte ise, 'Beyaz 'kategorisinde, ‘Öntepe, Arkaktepe, Çiftepe ve Düz’ özellikli kostüm güvercinlerinin masa salımında sergilendiği dernekte katılımcılar, masaya çıkan birbirinden güzel kuşların salına salına yürüyüş ve duruşlarını keyifle izledi. Dernek yöneticilerinden Mustafa Büyükemir'in sunumuyla gerçekleşen masa salımı sergisinde, kuş yetiştiricileri ile fikir alışverişinde bulunarak bilgi aktarımı yapıldı.

ÇEŞİTLİ İLLERDEN YOĞUN KATILIM
Masa salımı sergisine gösterilen yoğun ilgiden memnun olduklarını söyleyen TKGD Başkanı Metin Yılmazer, “Bu toplantılarımız yalnız Sakarya’ya değil diğer illerimize de hitap ediyor. Güvercin severler ve yetiştiriciler Türkiye'nin her bölgesinden, yetiştirdikleri kuşları birlikte gelerek derneğimizde buluşuyor. Tepeli Kostüm Güvercinleri Derneği yönetimi olarak, ürettikleri ve besledikleri güvercinlerini gönül sevdası gözü ile gören tüm arkadaşlarımıza katılımları ve ilgileri çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. Masa salımı etkinliğinde güvercinlerini sergileyen yetiştiricilere etkinlik sonunda TKGD imzalı birer katılım belgesi takdim edildi.

16 Haziran 2019 , Pazar

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BU HALKIN ÖNÜNE GEÇİLEMEZ

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara