ÖĞRETMENLERE ‘MASAL ANLATICILIĞI’ EĞİTİMİ


Masallar, çocukların hayatında önemli yer kaplıyor. Bu gerçekten hareketle Sakarya Eğitim Akademisi kapsamında, sınıf ve okul öncesi öğretmenlerine yönelik ‘Masal Anlatıcılığı’ eğitimi verildi.

Çocukların ve zamanında kendi çocukluklarımızın vazgeçilmezi masallar, masal deyip geçilemeyecek kadar önemli bir işleve sahip. Önceleri çocukları oyalayıp, uyumalarını kolaylaştırıyor düşüncesiyle okuyup anlattığımız masalların ne büyük önemi olduğu ve çocukların gelişiminde ne kadar etkili oldukları yapılan pek çok araştırmayla da kanıtlanmış durumda...
Masallar, çocukların hayatında önemli yer kaplıyor. Bu gerçekten hareketle Sakarya Eğitim Akademisi kapsamında, sınıf ve okul öncesi öğretmenlerine yönelik ‘Masal Anlatıcılığı’ eğitimi verildi.
Tes İş Anadolu Lisesi Rehber Öğretmeni Pembe Güner tarafından verilen eğitimde ‘Çocuk Gelişiminde Masalların Önemi’, ‘Yaş Gruplarına Göre Masal Seçimi’, ‘Eğitim Ortamlarında Masallar’, ‘Masalımı Nasıl Anlatırım? Hangi Yöntemleri Kullanırım?’ konularında öğretmenlerimiz bilgilendirildi.
Masal Anlatıcısı Rehber Öğretmen Pembe Güner tarafından verilen “Eğitim Ortamlarında Masallar ve Masal Anlatıcılığı” konulu eğitimler büyük ilgi gördü.
Milli Eğitim Bakanlığının Haziran ayındaki Mesleki eğitim Çalışmaları programında yer alan Masal Anlatıcılığı’nın eğitimde çok önemli bir yeri olduğuna dikkat çeken İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, bu tür eğitimlerin önümüzdeki süreçte daha fazla sayıda öğretmenimize verileceğini belirtti.
Masal Anlatıcılığı eğitimlerinde Şair ve Edebiyatçı Cemal Süreya’nın ‘Masal dinlememiş çocuklar, büyüyünce kedi resmini cetvelle çizerler’ sözüne vurgu yapılıyor.

16 Haziran 2019 , Pazar

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
Büyükşehir Belediye Başkanı Yüce, “Çamdağı Barajı’nı inşa edeceğiz. İhale aşamasına gelen barajı yap-işlet-devret modeliyle şehre kazandıracağız” dedi
KUZEYE ALTERNATİF KAYNAK TRAFİK DEDEKTİFLERİNE EĞİTİM KOCAALİ YOLU ULAŞIMA KAPANDI! GÜÇLÜ İŞBİRLİĞİ İLE YARDIMLAR ARTACAK ‘İNSANCA YAŞAMAK İSTİYORUZ’ KAYA’NIN ACI GÜNÜ ‘TARIMI AYAĞA KALDIRABİLİRİZ’ HENDEK'TE AÇIK TEKLİF USULÜ İHALE

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYA GAZETECİLER BİRLİĞİ’NİN BAŞKENT ZİYARETİ

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara