KOCAALİ MYO’DA KRİZ ÇÖZÜLDÜ


Kocaali Fakülte ve Yüksekokul Yaptırma ve Yaşatma Derneği’nin başlattığı ancak çeşitli nedenlerle tamamlanamayan Kocaali Meslek Yüksekokulu (MYO) inşaatında taraflar, Rektör Mehmet Sarıbıyık’ın makamında anlaşmaya vardı, inşaat üniversiteye devredildi.

KOCAALİ MYO’DA KRİZ ÇÖZÜLDÜ

Kocaali Fakülte ve Yüksekokul Yaptırma ve Yaşatma Derneği’nin başlattığı ancak çeşitli nedenlerle tamamlanamayan Kocaali Meslek Yüksekokulu (MYO) inşaatında taraflar, Rektör Mehmet Sarıbıyık’ın makamında anlaşmaya vardı, inşaat üniversiteye devredildi.

Sakarya Kocaalililerin uzun yıllar gündeminde olan MYO inşaatında dernek yönetimi ve taraflar Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık’ın makamında bir araya gelerek sözleşme imzaladı. 2013 yılında başlatılan ancak çeşitli nedenlerle ekonomik ve bürokratik engellerle duran inşaat çalışmaları yeniden başlayacak.  Rektör Mehmet Sarıbıyık’ın taraflarla yaptığı birçok toplantının ardından krizi çözmek adına kararlılık göstermesi, dernek yönetimi ve müteahhit firmanın da anlaşmasıyla binanın üniversiteye devri ve inşaatın yeniden başlatılması adımı atıldı.

Rektör Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, gelinen nokta için katkı sağlayan tüm taraflara teşekkür ederek “Biz yeni bir üniversiteyiz, henüz birinci yılımızı tamamladık, ancak göreve geldiğimizde gördük ki Kocaali’de çözümsüz kalmış, üniversiteye devredilmeyi bekleyen bir inşaat var. Herkes iyi niyetle bu binanın bitmesi için gayret etmiş, ancak bu gayret ekonomik engellere takılmış. Bizler önümüzde bulduğumuz bu soruna kayıtsız kalamazdık. 2013 yılında başlayan,  yapımı bir türlü sonuçlanmayan Kocaali MYO inşaatının tamamlanması için uzun görüşmeler ve gayretli çalışmalar neticesinde önemli bir adım atmış olduk. Bu süreçte inisiyatif aldık ve bu inşaatın tamamlanabilmesinin önünü açmış olduk. Bu aşamadan sonra Kocaali MYO’da açmayı planladığımız bölümlerler ilgili çalışmalarımızı da hızlandırarak Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) onayına sunacağız. Ben samimi gayretlerinden dolayı sürece destek veren herkese teşekkür ediyorum, Kocaali’ye, şehrimize ve üniversitemize hayırlı olsun” dedi.

Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, “Kocaalili vatandaşlarımızın büyük bir heyecanla beklediği üniversite inşaatı sorunu çözüme kavuşmuştur. Emek veren katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Yeni Üniversiteyle yeni adımlar atmaya, işbirliğimizle ilçemizin kazanımlarını arttırmaya devam edeceğiz” dedi.

Kocaali Fakülte ve Yüksekokul Yaptırma ve Yaşatma Derneği Engin Aşçı da sürecin en başından itibaren gayret gösteren destek veren herkese teşekkür ettiği yazılı açıklamasında “ Kocaali için amaç hasıl olmuştur. İnşaallah burada kalmayacağız ve siz kadirşinas halkımızı daha müreffeh yaşamasına sebep olacak daha büyük adımları da Rektörümüz Prof.Dr. Mehmet Sarıbıyık ve ekibi ile atmaya devam edeceğiz. Bizim daha yapacak çok işimiz var” ifadelerini kullandı.

16 Haziran 2019 , Pazar

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BU HALKIN ÖNÜNE GEÇİLEMEZ

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara