Basına çirkin ima


Adapazarı Belediye Meclisi Toplantısı'nda Meclis Üyesi Şahin, basın mensuplarına yönelik alaycı ve çirkin ifadeler kullandı

Meclisin olağan toplantısında muhalefetteki MHP Meclis Üyeleri'nden Suat çokluk'un gündem dışı konuşmasından sonra söz alan AK Parti Meclis Üyesi Orhan Şahin "Basınımızın özellikle seçilmiş mensupları" şeklinde hitap etti. Basının toplantı sonlarında muhalefet üyelerine gidip "Bir şey varmı, bir şey var mı?" şeklinde soruyor ve ona göre başlık atıyorlar. Gazeteler yanlış yapıyorlar. Böyle yaptıkları için de sayıları gittikçe azalıyor" şeklinde konuşması büyük tepki aldı. Meclis toplantısını takip etmek üzere orada bulunan gazete ve televizyonların muhabirleri tepki olarak meclis toplantısını terk ettiler.
ÇOKLUK ADALET İSTEDİ
Meclis toplantısı başlamadan önce MHP Meclis Üyesi Suat Çokluk, Belediye Başkanı Süleyman Dişli'ye hitap ederek "Başkanım, sizden adalet istiyorum. Geçen toplantıda Denetleme Komisyonu'ndan bir arkadaşımız, 3 etap halinde yapılan dağıtımlar için 1 ve 2. etap için para aldıklarını, 3. etap için para alınmadığını söylemiştir. Başkanım, lütfen o evrak getirilsin, ve haksız olduğu ortaya çıkarsa istifa etsin" ifadesini kullandı. Başkan Süleyman Dişli, istifa müessesesinin çalışma şeklini hatırlatarak "Buradaki arkadaşlar seçimle gelmiş ve istifa edip etmeme konusu için kendileri karar verir. Bu benim yetkimde değildir" diye konuştu.
 

3 Mayıs 2011 , Salı
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BAHADIR ÖZÜŞEN RÜZGARI

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara