“MUTLAKA SPORA BAŞLAYIN”


Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, daha fazla personel, daha çok tesis ve daha çok sporcu ile Sakarya’ya en iyi şekilde hizmet vermeye çalıştıklarını belirtirken, tüm halkı spor yapmaya davet etti

ÖĞRENCİLERDEN TABLO
Arif Özsoy, Yeni Sakarya Gazetesi Genel Müdürü Zeki Aydıntepe'ye, Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Yurtlarda kalan öğrencilerin hazırladığı tabloyu hediye etti. Ziyarette Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürlerinden Sebahattin Karakoç, Sabahattin Zaim Yurt Müdürü Paşa Odabaş yer aldı.

4500 KİŞİLİK YURT GELİYOR
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde Spor Hizmetleri, Gençlik Hizmetleri, Yurt Hizmetleri, Okul Sporları, Türkiye Olimpik Hazırlık Merkezi (TOHM ) Sakarya Sporcu Eğitim Merkezlerinde çalışmaları tüm hızıyla devam ettiğini söyleyen Özsoy, aynı zamanda yeni 4500 kişilik yurdun da müjdesini verdi.

GENÇLERE HİZMET VERİYORUZ
İl Müdürü Arif Özsoy; “16 İlçede, spor sahaları salonlar, yurt binaları ve gençlik merkezleri başta olmak üzere 60’a yakın Tesisle, 1000’e yakın personelimizle 50’ye yakın branşta, gençlere hizmet veriyoruz. 2018-2019 Eğitim ve Öğretim döneminin sona ermesi ile birlikte tatile çıkan öğrencilerimizi, spor tesislerimize bekliyoruz. Yaz Spor Okullarına İl genelindeki tüm çocuk ve gençlerimizi bekliyoruz” dedi.

TESİSLERİMİZE İYİ BAKIYORUZ
Özsoy, “KYK İl Müdürlüğümüz ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzün birleşmesi ile sorumluluğumuz bir kat daha arttı. Şimdi daha fazla personel, daha çok tesis ve daha çok sporcu ile Sakarya’ya en iyi şekilde hizmet vermeye çalışıyoruz. Yaz Sezonunun gelmesi ile birlikte tesislerimizde bakım ve onarım çalışmalarına başladık. Sakarya gençlerine daha çok hizmet vermek için il genelinde Gençlik Merkezleri açmayı planlıyoruz.  Vatandaşlarımızın daha çok spor yapması ve spor tesislerimizde faydalanmasını sağlayan tüm İl Müdürlüğümüz personeline teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

SPOR MERKEZLERİ KAYITLARI BAŞLADI
“Bu Yaz Mutlaka Spora Başlamalısın” sloganı ile düzenlenecek olan İl Spor Merkezleri ve Engelliler İl Spor Merkezleri için kayıtların başladığını belirten Özsoy; “İl Müdürlüğümüz bünyesinde İl Spor Merkezleri Kapsamında 24 branşta, Engelliler İl Spor Merkezleri kapsamında ise 15 branşta yaz spor kursları açılacaktır. Kayıtlarımız 20 Mayıs 2019-25 Haziran 2019 tarihleri arasında Sakarya Yüzme Havuzundaki kayıt bürosunda (Saat 11:00-19:00 arası) yapılacaktır” dedi.

GENİŞ KİTLELERE YAYILMAK İSTİYORUZ
Özsoy; “İl Spor Merkezleri ve Engelliler İl Spor Merkezlerinde 05-18 yaş grubundaki çocuk ve gençlere sporu sevdirerek, onları spora yönlendirmek, spor kulüplerine sporcu kaynağı sağlamak, toplumda spor kültürü oluşturmak ve sporun daha geniş kitlelere yayılmasını sağlamayı hedefliyoruz. Spor Merkezlerimizin açılışını ise; 29 Haziran 2019 tarihinde Atatürk Spor Salonunda yapacağız. Tüm çocuk ve gençlerimizi, spor kurslarımıza katılmaya davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

ÖZSOY’DAN TEŞEKKÜR
Özsoy; “Spor Şehri Sakarya’mıza başta Gençlik ve Spor Bakanlığımız olmak üzere, Sakarya Valimiz Sayın Ahmet Hamdi Nayir’e, Sakarya Milletvekillerimize ve  Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Ekrem Yüce’ye, Gençlik ve Spor Ailesi olarak şükranlarımı sunuyorum. Yazılı ve görsel basını yakından takip ediyorum. Siz değerli medya mensuplarına da spora göstermiş olduğunuz yakın ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyor, çalışmalarınızda da başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

14 Haziran 2019 , Cuma

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

MOBİLYADA O FIRSATI YAKALAMAK

 

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara