TATİL BAŞLARKEN VELİLERE UYARI!


İl Milli Eğitim Müdürü Durmuş karne gününde velilere seslendi; “Hiçbir karne notu çocuklarımızdan daha değerli değildir. Evlatlarımızın başarılı olabilmesinden daha önemlisi iyi ve nitelikli insan olarak yetişmesidir.”

İlimizde 730 okulda 188 bin 116 öğrenci karnelerini alarak yaz tatiline çıkacak. 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı, okullarda düzenlenecek karne törenleriyle tamamlanacak. Vali Ahmet Hamdi Nayir’in de katılacağı karne töreni bugün Serdivan İmam Hatip Ortaokulunda Saat 10.30’da gerçekleştirilecek.

ÖĞRETMENLERE SESLENDİ
İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, yılı sonu mesajı yayımladı. Durmuş mesajında ilk olarak öğretmenlere seslendi; “Geleceğin aydınlık yüzü çocuklarımızın yetişmesinde en büyük pay hiç şüphesiz ki sizlerindir. Çocuklarımızı vatan sevdalısı, dünyayı ve kendi kültürünü yakından tanıyan, ahlaklı bireyler olarak yetişiyor görmek bizim her zaman gururumuzdur. Pırıl pırıl yetişen bu yeni nesil sizin emeğiniz, sizin alın terinizdir. Eğitimde feda edilecek tek çocuğun dahi olmadığı düşüncesiyle, her çocuğumuzu yetenekleri doğrultusunda yetiştirmek yolunda gösterdiğiniz çaba paha biçilemez değerdedir. Yıl boyunca yaptığınız fedakârca çalışmalarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyor, bu gayretleriniz için sizleri yürekten kutluyorum; ailelerinizle birlikte, sağlıklı ve mutlu bir tatil geçirmenizi temenni ediyorum.”

KENDİNİZİ GELİŞTİRİN
Mesajının devamında öğrencilere seslenen Fazilet Durmuş; “Ciğerparelerimiz sevgili öğrenciler, “Karşımıza çıkan zorluklar, olumsuz durumlar karşısında pes etmek başarıya ulaşma yolunda en büyük engeldir. Karne heyecanı yaşadığınız bugünde aranızda beklediği sonuçları alamayanlar da olabilir. Sonuç ne olursa olsun umutsuzluğa kapılmayacak ve pes etmeyeceğiz. Tatil süresince sizi dinlendirecek ve eğlendirecek, eğlenirken öğretecek birçok faaliyet içinde bulunmanız önemlidir. Bu yaz kendinize bir hedef koyun ve o alanda ilerleyin, kendinizi geliştirin.”

VELİLERE UYARILAR
Velilere de hitap eden Durmuş; “Unutmayalım ki hiçbir karne notu çocuklarımızdan daha değerli değildir. Evlatlarımızın başarılı olabilmesinden daha önemlisi iyi ve nitelikli insan olarak yetişmesidir. Bu nedenle karneleri arzu ettiğimiz noktada değilse bile anlık öfkelerimizin yol açtığı yıkıcı tavırlardan uzak duralım. Onlara her zaman yanlarında olduğumuzu hissettirirsek çalışmaları ve yetenekleri doğrultusunda hayallerini gerçekleştirip güzel ülkemizin güçlü yarınlarında yerlerini alabilir.

Öğrencilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda geçirilecek bir tatil aile içi ilişkiyi geliştirme, duygusal birlikteliklerin artması ve birlikte geçirilen nitelikli vakitler açısından da bir fırsat oluşturacaktır. Eğitime gönül veren herkesi selamlıyor; mutlu, sağlıklı, huzur dolu bir yaz tatili geçirmenizi diliyor, eğitim ve öğretim mücadelesine emeği geçen bütün değerli idareci, öğretmen ve personelimize canı gönülden teşekkür ediyorum.”

14 Haziran 2019 , Cuma
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
 1. GÜNDEM
 2. YAŞAM
 3. KÜLTÜR
 4. TEKNOLOJİ
 5. SPOR
 6. EĞİTİM
 7. EKONOMİ
 8. SİYASET
 9. DÜNYA
 10. SAĞLIK
 11. MEDYA
Büyükşehir Belediye Başkanı Yüce, “Çamdağı Barajı’nı inşa edeceğiz. İhale aşamasına gelen barajı yap-işlet-devret modeliyle şehre kazandıracağız” dedi
KUZEYE ALTERNATİF KAYNAK TRAFİK DEDEKTİFLERİNE EĞİTİM KOCAALİ YOLU ULAŞIMA KAPANDI! GÜÇLÜ İŞBİRLİĞİ İLE YARDIMLAR ARTACAK ‘İNSANCA YAŞAMAK İSTİYORUZ’ KAYA’NIN ACI GÜNÜ ‘TARIMI AYAĞA KALDIRABİLİRİZ’ HENDEK'TE AÇIK TEKLİF USULÜ İHALE

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYA GAZETECİLER BİRLİĞİ’NİN BAŞKENT ZİYARETİ

 

Çok Okunanlar
 1. Bugün
 2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara